Sport Aktualności

Sztorm AWFiS Gdańsk zdobywa Puchar Polski Kobiet

Sztorm AWFiS Gdańsk wysoko wygrywa z GOSRiT Luzino 14:0 w finale woj. Pomorskiego Pucharu Polski Piłki Nożnej Kobiet. Mecz odbył się 23 września na murawie redzkiego MOSiRu.

W pierwszej połowie dziewczyny z GOSRiT Luzino dzielnie stawiały opór, tracąc tylko trzy bramki. Jednak po przerwie Sztorm atakował jak huragan wbijając bramkę za bramką, aż do ostatniej minuty w której padł 14 gol. Tym samym podopieczne trenera Roberta Chałaszczyka zdobyły Puchar Polski Pomorskiego ZPN, będąc niepokonane w dwóch rundach poprzedzających finał, w których wygrały równie wysoko (Gryf 2009 Tczew 0:13, Olimpico Malbork 0:14).

Pięć bramek strzeliła Zawadzka, po dwie Zańko i Sirant, po jednej Cywińska, Świętoniowska, Wierzbicka, Kołacz i Bużan Angelika.

W kolejnej fazie Sztorm na szczeblu międzywojewódzkim zagra z triumfatorem pucharowych rozgrywek w woj. zachodniopomorskim, którym będzie Pomorzanin Nowogard bądź Błękitni Stargard.