Sport

Sebastian Wąsicki z Redy wygrał 56 Bieg Westerplatte dla Niepodległej

W 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej. Zwyciężył Sebastian Wąsicki mieszkaniec Redy, dla którego było to trzecie podium w tej imprezie. Rekordowa liczba 3480 uczestników miała do pokonania 10-kilometrowy dystans ze startem na Westerplatte i metą przy Europejskim Centrum Solidarności.

Blisko 3500 uczestników o godzinie 10.10 wyruszyło w kierunku centrum Gdańska, by po przebiegnięciu 10-kilometrowej trasy finiszować przy Europejskim Centrum Solidarności. Już od pierwszych metrów Sebastian Wąsicki zaczął budować przewagę nad resztą stawki. Na drugim kilometrze wynosiła ona już kilkadziesiąt metrów. Zawodnik z Redy stale dokładał kolejne metry swoim rywalom. Biegnący za nim Daniel Formela (wicemistrz Europy w Duathlonie 2015) oraz Paweł Pszczółkowski próbowali nie dopuścić do powiększenia przewagi przez prowadzącego stawkę, od czasu do czasu zmniejszając odstęp dzielący ich od lidera. Mniej więcej w połowie dystansu, prosta do tej pory trasa stała się bardziej kręta, szczególnie w części wiodącej w okolicach Głównego Miasta.

Sebastian Wąsicki (Reda – Ambitious Runners Team) doskonale jednak kontrolował swoje tempo i niezagrożony minął linię mety z czasem 32:24. 16 sekund za nim finiszował Daniel Formela (Gdynia – KM Sport Pro Team – 32:40). Trzecie miejsce zajął Paweł Pszczółkowski (Olsztyn Pszczółkowski – Team) z wynikiem 32:56. W ścisłej czołówce znalazł się Piotr Pobłocki, weteran Biegu Westerplatte. Jego siódme miejsce potwierdza, że wciąż doskonale czuje się na biegowych trasach.

– 56 Bieg Westerplatte zapamiętam do końca życia. W dniu dzisiejszym dołączyłem do grona Zwycięzców tego wspaniałego biegu z wynikiem 32’24”. Od startu zdecydowałem się poprowadzić bieg, narzuciłem mocne tempo i samotnie pokonałem cały dystans. Dziękuję wszystkim za wspaniały doping, moim podopiecznym gratuluje wspaniałych wyników – podsumował Wąsicki.

Źródło: mat. prasowe Gdańskiego Ośrodka Sportu, foto: Sebastian Wąsicki