- To wydarzenie minęło.
Festiwal Music Everywhere. Gospel i współczesna muzyka chóralna w Fabryce Kultury
Grace Gospel Choir oraz Akademicki Chór Politechniki Opolskiej wystąpią w koncercie towarzyszącym III edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere” 2016.
W najbliższy weekend na scenie Fabryki Kultury wystąpią chóry biorące udział w Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere”. Festiwal stanowi wyjątkową przestrzeń, stworzoną z myślą o nowatorskich i nowoczesnych brzmieniach chórów i zespołów wokalnych. To niespotykane dotąd w swym charakterze przedsięwzięcie daje okazję do przenikania się wielogatunkowych, współczesnych trendów muzycznych, a także do wzajemnej inspiracji.
Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere! stanowi wyjątkową przestrzeń, stworzoną z myślą o nowatorskich i nowoczesnych brzmieniach chórów i zespołów wokalnych. To niespotykane dotąd w swym charakterze przedsięwzięcie daje okazję do przenikania się wielogatunkowych, współczesnych trendów muzycznych, a także do wzajemnej inspiracji. Jest wreszcie spotkaniem utalentowanych, pełnych pasji ludzi, którzy swym śpiewem chcą łamać schematy i pokazywać bezkompromisowe novum.
Grace Gospel Choir
Otwarty dla każdego, komu w duszy gra gatunek muzyczny wykonywany przez grupę. Od członków chóru nie oczekuje się dyplomów, doświadczenia scenicznego, nie stawia się barier wiekowych. Na próbach mówi się w różnych językach, bo i członkowie GGC pochodzą z różnych krajów i wspólnot. Idea chóru, jak i sposób w jaki udało się zbudować zespół, jest pozornie niewykonalnym połączeniem kultur, wyznań i pokoleń, którym w dzisiejszych czasach trudno znaleźć język. Kolejnym atutem jest repertuar i aranżacje, czasem zaskakujące i niezwykłe. Wśród repertuaru koncertowego znajdują się utwory wykonywane przez takie gwiazdy jak Kirk Franklin czy Whitney Houston.
Akademicki Chór Politechniki Opolskiej
Akademicki Chór Politechniki Opolskiej (ACPO) to wokalny zespół osób zakręconych muzycznie, wprowadzanych w świat nut, dźwięków i magicznej harmonii przez chórmistrz Ludmiłę Wocial-Zawadzką.
Dodaj Komentarz