Sport

Mistrzostwo Polski dla uczniów z Gimnazjum nr 1 w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Łodzi

Pierwsze miejsce redzkich gimnazjalistów w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych Vena Cross w Łodzi!

Reprezentacja uczniów Gimnazjum nr 1 w Redzie zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Finale w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych „INTERNATIONAL – VENA CROSS FESTIWAL – 2016”. W zawodach tych brali udział zwycięzcy finałów wojewódzkich oraz zaproszone ekipy zagraniczne, między innymi z Czech, Rosji, Estonii. Finał sztafet został zorganizowany na ulicy Piotrkowskiej, głównej ulicy Łodzi i zgromadził tłumy kibiców. Drużyny rywalizowały na dystansie 8×1000 metrów. Zawodnicy z Redy reprezentowali województwo pomorskie i zdobyli I miejsce oraz tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski.

Reprezentacja szkoły, która wywalczyła złote medale: Rafał Śmielak, Cezary Sawczuk, Piotr Miotk, Jan Świątek, Marcel Betcher, Natan Trawicki, Wiktor Fedde, Mateusz Kustusz, Bartosz Jantowski, Mateusz Jezierski, Filip Lasek, Dominik Skoczylas. Do startu drużynę przygotowywali trenerzy LA :Ilona Myszk i Krzysztof Jędrzejewski.

Brawo za sukces i promocję Redy na arenie sportowej Polski.

Tekst: Andrzej Byczkowski