Filmy

All About That Bass w wykonaniu ColoRed – po kaszubsku? a czemu nie?!

Przebój “All About That Bass” Meghan Trainor znamy chyba wszyscy. Zespół ColoRed nagrał swoją wersję z zaskakującym refrenem w języku kaszubskim. Teledysk do coveru powstał w redzkiej Fabryce Kultury.

Grupa ColoRed to piątka finalistów Kaszubskiego Idola, która postanowiła stworzyć własny zespół. Początkowo występowali pod nazwą “Kaszubki Idol Live” pod którą nagrywali covery dla Radia Kaszebe. W tym okresie do występów przygotowywała ich mieszkająca w Redzie Weronika Korthals. W wrześniu 2015 roku postanowili zmienić nazwę na ColoRed.

– Chcieliśmy, aby nazwa była o nas, żeby była kojarzona tylko z nami, żeby każdy miał swój kolor i aby obrazował on każdego z nas. Każdy z nas jest inny, każdy ma inne możliwości, tak jak w palecie kolorów. W przyszłości chcielibyśmy również mieć kolorowe mikrofony, które będą kojarzone tylko z nami – mówi Martyna Mazur.

W grudniu ubiegłego roku w redzkiej Fabryce Kultury członkowie zespołu ColoRed nagrali teledysk do ich wersji przeboju Meghan Trainor “All About That Bass”.

Podczas koncertów w ramach Kaszubskiego Idola, cała piosenka All About That Bass była śpiewana po kaszubsku. Na teledysku jedynie końcówka jest w tym języku – tłumaczy Weronika Korthals

ColoRed tworzą: Dominika Kwiatkowska, Gosia Prange, Mariusz Preihs, Natalia Modzelewska oraz Martyna Mazur. Teledysk nagrywał i montował Sebastian Jętczak.

Koncert ColoRed na Scenie Młodych

W marcu zespół powraca do Redy. Wystąpi na Scenie Młodych promując swój najnowszy przebój “Nic o nas bez nas”, który niedawno ujrzał światło dzienne.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

1 Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz