Listy do redakcji

Nagrali piratów drogowych na ul. Leśnej i apelują do władz o reakcję.

Mieszkańcy ul. Leśnej i Krajobrazowej boją się o bezpieczeństwo. Publikujemy apel mieszkańców oraz film na którym widać wykroczenia 12 piratów drogowych.


Apel mieszkańców
Zwracamy się do Państwa w imieniu mieszkańców ul. Leśnej oraz ul. Krajobrazowej w Redzie. Poniżej załączamy nasz apel, który – mamy nadzieję – trafi do władz miasta Redy. Ze względu na to, że obawiamy się odwetu za nasze działania, prosimy zachować naszą anonimowość – film z wykroczeniami przekazaliśmy policji, która może utemperować piratów drogowych.

Ul. Leśna w Redzie zaprojektowana i wykonana jest tak, że pozwala kierowcom na rozwijanie dużych prędkości. Jest to teren zabudowany, niektóre domy są blisko drogi, jest mnóstwo wyjazdów z posesji itd. Jest to też droga do lasu oraz popularna ścieżka rowerowa, która mogłaby być rekreacyjna, gdyby nie to, że regularnie dochodzi tam do łamania przepisów, a kierowcy gnają jak szaleni. Jazda rowerem obok pędzących samochodów to dla większości nic przyjemnego.

W załączeniu przesyłam link do filmu, który nagraliśmy w ciągu 45 minut! 12 kierowców wyprzedzało w tym czasie na podwójnej linii ciągłej, oczywiście żaden nie jechał 50 km/h, co widać gołym okiem, nie trzeba mieć radaru. Przekraczanie dozwolonej prędkości na ul. Leśnej to codzienność o każdej godzinie dnia i nocy.

W tym miejscu dochodziło już do wypadków o czym sami informowaliście. Na szczęście na razie nikt nie zginął. Ale czy musimy czekać na to, aż będą ofiary? Musimy czekać aż ktoś wjedzie w dziecko na chodniku, rowerzystę, albo stuknie się kilka samochodów? A co z motocyklistą, który rozbił się nieopodal w zeszłe lato? Wyszedł już ze szpitala?

Dlaczego urzędnicy nie mogą wprowadzić zmian, które ograniczą prędkość? Przecież policja nie będzie się tam pokazywać codziennie (nota bene raz na miesiąc- jak teraz – to stanowczo za mało!). Jest tyle możliwości. Można oddzielić pasy – jak w Szwecji linkami, albo jak w Zakopanem gumowymi nakładkami. To niewielkie koszty, znacznie mniejsze niż progi zwalniające, tak nielubiane przez kierowców, a skuteczne, bo nie pozwalają na wyprzedzanie (tych, którzy „wleką się” 60 km/h w terenie zabudowanym). A może trzeba zrobić wyniesione skrzyżowanie? Skoro jest na ul. Łąkowej w Redzie i świetnie się sprawdza, to dlaczego nie może być go na skrzyżowaniu ul. Krajobrazowej i Leśnej, by okiełznać wariatów za kółkiem?

Nie czekajmy na śmierć niewinnych osób, jak na Rekowskiej Górce. Niewielkim kosztem już teraz można wprowadzić zmiany i zatrzymać tą spiralę prędkości, która cały czas się nakręca.

Podpisano
Mieszkańcy ul. Leśnej oraz Krajobrazowej

Tematy
Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

50 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz

 • Może w końcu ktoś się za to weźmie?!?!? Codziennie pełno wariatów, a rano wyścig szczurów w stronę Gdyni!

 • Wystarczy aby zrobić tam ograniczenie ruchu w postaci wysepek. Niech się nie zdziwią jak się któryś z kierowców za nich weźmie za ujawnienie danych pojazdu (tablica rejestracyjna) – donosicielstwo czasami nie popłaca.

  • No właśnie nie żartuje. Już kilka przypadków było gdzie właściciele pojazdów nagranych prywatnymi kamerami kierowali sprawy do sądu. To nie mój wymysł choć uważam to za dziecinadę.

  • no to zdradzę ci tajemnicę. nagrania robi ten sielski, który Ci odpisał. jeżdzi tam rowerem ( pomijam już,że zajeżdża drogę przed samą maską- jeździ zygzakiem pom. ulicą, a chodnikiem….prowokuje , a potem nagrywa i wysyła na policję. na komendzie w Redzie ręce załamują, bo mają dosyć jego i tych jego nagrań.mam nadzieję,że ktoś się i za niego weźmie. sąsiedzi go nie znoszą. taki trochę nieudacznik życiowy, który się mści, bo mu w życiu nie wyszło…

 • Jak dla mnie to sianie paniki i nic więcej. Całe życie mieszkam przy krajowej 6 . Tam nikt prócz e”L” ek nie jeździ z przepisowa prędkością, nawet dziadki tydzień przed śmiercią. 90 km/h to norma (organiczenie do 50) a przed remontem parę lat temu chodnik krawężniki miał tylko symboliczne. I jakoś wszyscy żyją, nikt nie marudził i każdy jakoś żył. A mieszkańcy tej ulicy mają brzydko mówiąc ból dupy że z ich prywatnej (bo można tak to nazwać) drogi zrobiła się przelotowa . Oczywiście, jazda tam 100kmh jest skrajnym debilizmem, ale prędkości większe o 15 kmh są tam bezpieczne . Wysokie krawężniki, wydzielona drogą rowerowa na całej długości , piesi nie muszą przechodzić przez ulicę na 80% długości (bo po co) , droga jest równa, w miarę szeroka, a przed przejściami są hopki . Są w Redzie znacznie mniej bezpieczne ulice , więc dla mnie to zwykle kręcenie afery

  • Tu nie chodzi o prędkość, tylko wyprzedzanie na skrzyżowaniu (tak, to jest skrzyżowanie ulicy Leśnej i Krajobrazowej) Tam pojazdy jadąc z Rumi skręcają na osiedle i w tym miejscu podczas lewoskrętu bywa, że są wyprzedzani. Na DK6 nie ma możliwości, żeby wyprzedzić kogoś lewą stroną kto, skręca w lewo (chyba, że ten skręca z prawego).

 • Na glowe wam padlo, w jakim kraju zyjemy.. zamiast rozbudowywac infrastrukturę to ja w kolko ograniczamy. Tragedia, jeszcze nagrywaja i sprzedaja na policje, cebulandia i czarnogrod.

 • Przesadzanie, nikt nie będzie jechał cała drogę 40 km/h. Wiem z doświadczenia, jeżeli robi się dobre drogi i sytuacja pozwala to zawsze będzie się szybciej jechało. Rozwiązaniem mogą być progi zwalniające. W każdym razie nie powinno być takich małych dopuszczalnych prędkości na dobrych drogach.

 • ten w 30 sekundzie filmu zdecydowanie za szybko szedł . A tak swoja drogą chyba już czas powołać do życia ORMO chętnych bez wątpienia nie brakuje i to z własnym sprzętem

 • To znaczy co tych mieszkańców konkretnie boli? Rozumiem, że chodzi o wyprzedzanie? I sytuację taką, że nagle wyprzedzający nie będzie miał szczęścia, wyjedzie na czołówkę, zderzą się, potem jeden uniesie się w powietrze, przekoziolkuje na chodnik i trafi akurat na pieszego, którym na bank będzie dziecko idące do szkoły? Czy chodzi po prostu o zawiść, że po budowie drogi jest tam ruch?

 • Akurat na tym filmie to ciezko mowic o piratach drogowych w kontekscie podwojnej ciaglej, lekka przesada, widac ze kierowcy starali sie w miare mozliwosci na przerywanej konczyc, lub zaczynali pare metrow przed przerywana. Ludzie sa coraz bardziej przerwrazliwieni, ale jak robi sie z pieszych swiete krowy, robiac im z przejscia chodnik to nikt sie nie burzy, a zwieksza to ryzyko wypadku patrzac jak ludzie na przejscia wchodza – bez rozgladabia sie, nos w telefonie, wbiegaja bez pardonu, rowerzysci maja w doopie, ze nie ma tam sciezki I wpieprzaja sie przed maske. Zapewne kierowcy gdyby mogli to staneli by deba w miejscu, ale niestety auta nie maja ochoty wspolpracowac za kazdym razem

 • ha ha ha a gdzie Ci piraci drogowi?? Bo widzę tylko normalne wyprzedzanie. He kogoś chyba poniosło z tymi piratami, albo sam w niedziele tylko do kościoła jedzie. I ma pojęcie o prowadzeniu auta ogromne. Pozdro xD

 • Z całym szacunkiem dla wszystkich wypowiadających sie ze mieszkańcy tej ulicy “marudza nie wiedzieć o co”, Ale to nie wam wyprzedzający samochód na trzeciego nagle wparowuje na chodnik bo nie przewidział ze że ktoś skręca na posesję a nie wyprzedza. I to nie jest jednorazowa sytuacja. Więc czasami lepiej się zastanowić nad tym co sie pisze 😉

 • Co za cyrk a gdzie ci mieszkańcy chcą przechodzić po torach im się chce biegać czy co bo przejścia to tam nie ma. maja chodnik to cały zajęli samochodem z wideorejestratorem.

 • Nastawiajamy co 20 m próg zwalniający !! Polska to uwielbia !

  A tak serio ? Przesadzanie, jak ogrodnik kwiaty .
  Na filmie nic nie widać… a samochody jadą z odpowiednią prędkością oko50km/h .
  Jak ktoś twierdzi inaczej to niech to udowodni xD

 • Nie wydaje mi się, żeby przekroczenie podwójnej ciągłej wpłynęło źle na życie mieszkańców. Gdyby nie było podwójnej ciągłej, ludzie też by wyprzedzali i też mogłoby dojść do kolizji. Jeśli przeszkadza przekraczanie przez kierowców prędkości (A to się dzieje na każdej drodze w tym kraju) to polecam mieszkańcom złożyć się na fotoradar, bo innej możliwości nie ma. Nie wiem co to za apel, skoro nie mają na to pomysłu. Apele, skargi i inne gówna przemawiają do władz, jeśli mieszkańcy MAJĄ JAKIŚ PLAN na rozwiązanie tego problemu. A ukaranie tych 12 kierowców sytuacji nie zmieni. Pozdrawiam i nie polecam, bo pokazali tylko polską głupotę.

 • Problemem na tym odcinku są TIRy i inne auta które paradoksalnie jadą zbyt wolno – nie rzadko poniżej dopuszczalnej prędkości, co zmusza kierowców do wyprzedzania chcąc nie musieć się wlec sie za takimi. Autorze filmu!!! – problemem było by jakbyś nagrał filmik gdzie 12tu kierowców wyprzedza inne auta na przejściu dla pieszych którędy przechodzą dzieci.

  • pisz do tego sielskiego, co tam wyżej się wypowiada. on tam mieszka i to on wywołuje te awantury. “pracuje” w trójmiasto.pl. tzn przepraszam, coś tam do nich maże, a za dnia bez pracy jeździ rowerkiem w te i z powrotem pomiędzy ulicą , a chodnikiem, prowokuje i nagrywa to kamerką, które ma na tym pustym łbie. potem wysyła na policję…

 • .. instalując na przedmiotowej ulicy jeszcze kilka spowalniaczy spowoduje to utworzenie sie mega korkow. Pray tum jednym ma sir wrazenie ze kiddie do zeta zwalniaja. Dramat

 • Piszemy i wypowiadamy się o nowej ulicy, a czy ktoś przejmuje się główną ulicą Gdańska??? Tam wszyscy pędzą!!! Strach dziecko puścić na drugą stronę do szkoły rozpedzone tiry które przyjeżdżają na zielonym dla pieszych i pedzace motory to temat od lat ten sam czy władze się przejmują ? Proszę nie żartować musiałoby się stać coś komuś.nasze strachy .nie wierze w pomoc w tym temacie ale próbować trzeba.