Na sygnale

Mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych przez samochód na ul. Obwodowej

Młody mężczyzna trafił do szpitala, po tym jak został potrącony na przejściu dla pieszych. Do wypadku doszło wczesnym wieczorem na ul. Obwodowej.

Do zdarzenia doszło przed godz. 17 w sobotę 15 grudnia. Według wstępnych ustaleń kobieta kierująca samochodem marki vw nie zauważyła młodego mężczyzny przechodzącego na przejściu dla pieszych w okolicy działek ogrodniczych przy ul. Obwodowej. Na szczęście poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń i po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych trafił do szpitala w Wejherowie.

Według relacji świadków, mężczyzna był na spacerze z psem, a jego rodziców zaniepokoił fakt, że jego pies sam wrócił do domu. Kobieta kierująca samochodem była trzeźwa, na miejscu pracowali strażacy z JRG Rumia, policja oraz karetka pogotowia.

Przejście dla pieszych na którym doszło do zdarzenia jest słabo oświetlone. Wieczorem i w trudnych warunkach pogodowych kierowcy oraz piesi powinni zachować szczególną ostrożność.

Problem niedostatecznego oświetlenia niektórych przejść dla pieszych jest znany władzom miasta. Według zapowiedzi burmistrza sprawa jest analizowana i przejścia zyskają dodatkowe oświetlenie. Dobrym przykładem jest przejście dla pieszy na ul. Puckiej, gdzie nisko zawieszone lampy dobrze oświetlają “zebrę” i korzystających z niej pieszych.

Pierwszą informacje o wypadku otrzymaliśmy Pana Damiana na naszym profilu społecznościowym Moja Reda

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz