Będzie nowa bieżnia na stadionie MOSiR

W przyszłym roku na redzkim stadionie powstanie nowa bieżnia pouliretanowa oraz obiekty do uprawiania lekkiej atletyki.

Miasto pozyskało ponad 1,23 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę bieżni oraz infrastruktury sportowej na terenie stadionu MOSiR. W ramach inwestycji powstanie certyfikowana 400 metrowa bieżnia o nawierzchni poliuretanowej wraz z systemem odwadniania oraz obiekty do uprawiania lekkiej atletyki takie jak rów z wodą, skocznia do skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku, rzutnia do rzutu oszczepem, rzutnia do pchnięcia kulą. Modernizacja podniesie rangę redzkiego obiektu pozwalając na organizację mistrzostw lekkoatletycznych w wielu kategoriach.

w uzyskaniu dofinansowania na pewno pomogły sukcesy naszych sportowców i szkoleniowców. Mamy kilkunastu medalistów w różnych kategoriach Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. – mówi Jerzy Conradi dyrektor MOSiR’u

Projekt uzyskał pozytywną opinię Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Umowa na dofinansowanie zostanie zadania zostanie podpisana z Ministerstwem Sportu i Turystyki w najbliższym czasie. Remont i rozbudowa obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie prawdopodobnie rozpocznie się w połowie przyszłego roku. Jednak dokładną datę wykonania prac poznamy po rozstrzygnięciu przetargu, który jest obecnie na etapie przygotowania.

 

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

8 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail