Aktualności

Gdzie zrobimy zakupy w niedzielę?

Dziś pierwsza niedziela podczas której obowiązuje zakaz handlu. W Redzie większość sklepów jest nieczynna, nawet te małe rodzinne. Jednak są wyjątki, sprawdź gdzie zrobisz drobne zakupy w Redzie.

Niedziela 11 marca jest pierwszą podczas której obowiązuje zakaz handlu. Następna “wolna” niedziela przypada 18 marca, w całym 2018 roku przypadną 23 niedziele z zakazem handlu. Wprowadzona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości ustawa zakazu handlu zakłada stopniowe ograniczenie niedziel handlowych. W przyszłym roku sklepy będą otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu, a za dwa lata zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele w roku, z wyjątkiem przedświątecznych niedziel w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Wolne od handlu niedziele to dobry pomysł?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Gdzie zrobię zakupy w Redzie?

W pierwszą niedzielę objętą zakazem handlu będą czynne następujące sklepy w Redzie

– “Żabka” przy ul. Jana Brzechwy w godzinach 9-14
– “Żabka” przy ul. Łąkowa w godzinach 10-15
– “Lusia” przy ul. Ceynowy w godzinach 9-21

 

Zakupy zrobimy także na stacji benzynowej “Lotos” przy ul. Wejherowskiej.

Zakaz nie obowiązuje np. kwiaciarni czy cukierni, w tych punktach zrobimy zakupy jak zwykle. Jeśli jednak potrzebujemy kupić coś więcej niż podstawowe artykuły spożywcze, będziemy musieli się udać do galerii handlowej “Metropolia” w Gdańsku Wrzeszczu, która funkcjonuje jako “dworzec kolejowy” 😉

Jeśli znają Państwo inne sklepy, które są dziś czynne, prosimy o dopisanie ich w komentarzach.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

4 komentarze

Tutaj napisz swój komentarz

  • Galeria Rumia ma otwarte kino i calą gastronomie. Galeria Bałyycka tez ma otwartą strefe gastronomiczną, Metropolia normalnie otwarta. Słaby ten przepis o “nie handlowych” niedzielach skoro dużo sklepów jest otwartych.

  • Szykujmy się na najgorsze…….sklepy zamknietę w niedziele wydaje mi się, że co drugi polak umrze z głodu. Ludzie róbcie zapasy!