Aktualności Kultura

Operacja na otwartym sercu kultury czyli Redzkie Impresje

W piątek 23 października w sali Fabryki Kultury odbył się wernisaż XI Redzkich Impresji, który na długo zostanie w pamięci uczestników.

XI Redzkie Impresje po raz pierwszy odbyły się w nowym Miejskim Domu Kultury w Redzie. Licznie przybyłych gości powitali Beata Zawal-Brzezińska – prezes stowarzyszenia Kunszt oraz Tomasz Wiśniewski – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Redzie. Następnie przypomniano sylwetkę Jadwigi Kamionki, członkini stowarzyszenia Kunszt oraz dyrektora pierwszego domu kultury, który miał siedzibę przy ul. Gniewowskiej.

W części artystycznej, członkowie Kunsztu przygotowali happening “heArt Attack”, operację na otwartym sercu umierającej kultury, która zakończyła się sukcesem. Kolejną atrakcją był koncert Moniki Kitel przy akompaniamencie Adama Wójcika.

Impresje okazały się dużym sukcesem organizacyjnym i artystycznym mimo obaw towarzyszących zmianie dużej sali w ZS 1 na mniejszą Fabrykę Kultury. Wystawę prac 36 członków stowarzyszenia Kunszt czyli malarstwa, rysunku, haftu, biżuterii, ceramiki, tkaniny, fotografii i decoupage można oglądać do 20 listopada w głównej sali Miejskiego Domu Kultury w Redzie.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz