Inicjatywy Aktualności

Pchli Targ w Redzie

Większość z nas ma w domu przedmioty, których by się chętnie pozbył, ciuchy, buty, świecidełka lub stary odtwarzacz płyt cd. Wszystko to będzie można kupić i sprzedać podczas pierwszej edycji Pchlego Targu w Redzie.

Już 17 lipca na parkingu przy dworcu PKP Reda w godzinach od 11:00 do 16:00 odbędzie się pierwszy w Redzie Pchli Targ. W każdym domu znajdą się stare ubrania, zabawki, rzeczy już niepotrzebne, na których zbiera się kurz. Niektóre trzymamy z sentymentu, inne dlatego, że wyrzucenie ich na śmieci wydaje się marnotrawstwem, a całą resztę bo „przyda się”. I dalej zalegają w piwnicach i na strychach. Podobno uporządkowane życie wymaga również porządku w szafach. Popatrzmy więc na rzeczy wokół siebie chłodnym okiem, być może niektórych już nie potrzebujemy, ale mogłyby się przydać komuś innemu. Uszczęśliwiając nowego właściciela, możemy przy okazji odzyskać część poniesionych kiedyś wydatków. A negocjowanie cen to obowiązkowa przyjemność!

Jak zapewnia Pan Leszek Chamerski organizator pchlego targu, uczestnictwo jest zupełnie darmowe dla sprzedających oraz kupujących. Buszowanie po pchlim targu już dawno przestało być rzeczą wstydliwą. Od dawna wiedzą o tym mieszkańcy Londynu, Amsterdamu, Sztokholmu czy Berlina. Takie kiermasze odbywają się regularnie na całym świecie. Sprzedać i kupić można dosłownie wszystko – od monet, figurek, porcelany, przez książki, ubrania, lalki, po meble, biżuterię i zegary. Gama oferowanych produktów ograniczona jest tylko i wyłącznie inwencją samych sprzedających (i literą prawa).

Pchli targ to także wydarzenie społeczne – ludzie spotykają rzeczy, rzeczy spotykają ludzi i wreszcie ludzie spotykają ludzi. Używane rzeczy mają swój czar i historię, które wzbogacają ich nominalną wartość. Trzeba tylko umieć dojrzeć ich duszę pod patyną czasu. Przy okazji to dobra lekcja przedsiębiorczości. Więcej informacji na temat Pchlego Targu znajdą Państwo na stronie wydarzenia: Pchli Targ vol.1

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

10 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz