Aktualności Biznes

Powstanie Galeria Handlowa

W Redzie powstanie pierwsza Galeria Handlowa, która ma zostać oddana do użytku jesienią 2017 roku.

Nowy obiekt handlowy o powierzchni 7000 m2 będzie zlokalizowany przy ul. Puckiej na tyłach pętli autobusowej. Park Handlowy – jak nazywa go inwestor znajdzie szereg dużych, sieciowych najemców z takich branż jak: spożywcza, moda rodzinna, sport i hobby, zdrowie i uroda, wyposażenie domu/elektronika. Planowane są również mniejsze, lokalne sklepy, usługi i szeroka oferta gastronomiczna. Inwestor firma “Napollo” liczy nie tylko na klientów z Redy, ale też na turystów oraz mieszkańców nadmorskich miejscowości.

Jakie sklepy?

W podobnych obiektach uruchomionych do tej pory przez inwestora, znajdują się popularne sklepy sieciowe marek takich jak: Biedronka, CCC, Deichman, KiK, Pepco, Rossman, Media Expert, Jysk. Podobnego asortymentu możemy się więc spodziewać także redzkim Parku Handlowym.

 

 

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

77 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz

 • Pogratulować, nie będziemy zadupiem Trójmiasta lecz fajnym centrum na trasie nad morze. Położenie idealne. Oby tylko jeszcze życie kulturalne było na wyższym poziomie, a nie takie proste.

 • Czytajcie ze zrozumieniem, nie w centrum tylko równolegle by się rozwijało, a co do korków to ma być przebudowana cała ulica. Trochę wyobraźni, jednak stara matura ma przewagę.

 • Pani Joanno, Pani nic nie kuma, życie kulturalne miasta to nie tylko wycieczka do teatru. W Redzie mieszkają pisarze,poeci, malarze,twórcy widowisk, muzycy, trzeba ten potencjał wykorzystać dla promocji miasta.

  • Nie zna Pan ludzi, ale do obrażania jest 1wszy….Niech Pan uważa na to jak dobiera słowa…każdy ma prawo do własnego zdania bez obrażania innych osób..mieszkałam w dużym mieście i po to się przeprowadziłam by odpocząć od tego hałasu, korków itp. Wykształcenie czlowieka tu nie ma znaczenia…

  • Czytam ze zrozumieniem…wyobraźnię mam dużą …. nawet wyższe wykształcenie.. więc nie kumam o co Panu chodziło pisząc, że stara matura w tej dyskysji ma jakiekolwiek znaczenie.

 • Szkoda z Wami pisać, nie ten poziom,a tak zadupiem i noclegownią, a jak władze chcą uczynić ośrodek miejski i kulturalny to nie ma na kogo liczyć. Sami niezadowoleni.

 • Wspierajcie lokalnych przedsiębiorców którzy płaca podatki w Polsce i dla polski a nie biedronki które wywożą nasze pieniądze za granice a sprzedają gownianej jakości towar .

 • Dajcie kobiety spokój, pokręciło Was? Chyba tak. A w Redzie mieszkam od 30 lat, jest zadupiem bo ma mało ambitnych mieszkańców, ciągle niezadowolonych i niewiele robiących dla promocji Redy.

  • Wyższą rangę czego? Z gustami się nie dyskutuje, ale gdy patrzę na dzieła artystów w oknie biblioteki miejskiej to cieszę się, że są takie małe. Reda drugiego Rothko ani Hoopera się nie dorobiła. Wydaje mi się, że wyższą rangę nadaje jakość dzieła.

 • Panie Radku, Pana opinia nie robi na mnie wrażenia, a mówiąc o randze to chodzi mi o organizowanie właśnie imprez artystycznych w Redzie promujących redzkich twórców, jest ich bardzo, bardzo mało, a twórców jest około 200 , kto o nich wie?Myśli Pan zbyt wąsko i personalnie, a nie o to chodzi. Zawsze można nie oglądać.

 • Wiesław Horak Wow! Tego jeszcze nie było! Życie kulturalne w centrum handlowym! Od kiedy to sprowadzamy kulturę wysoką do parteru? Myślę, że rodzinny weekend lepiej spędzić na łonie natury i może na promowanie przyrody niech raczej postawi Reda?! Po co nam kolejne centrum handlowe – wszędzie jest ich pełno. Zresztą nie będę oceniała jak kto woli spędzać swój wolny czas, wspomniałam tylko o niebezpieczeństwie pojawienia się korków. Nie wydaje mi się, żeby centrum handlowe miało przysłużyć się promocji Redy. A wstawka o starej i nowej maturze była totalnie nieadekwatna i dla mnie niezrozumiała. Widzę, że nie jest Pan na bieżąco z reformami edukacyjnymi, bo gdyby spojrzał Pan na nasze roczniki urodzenia i znał sytuację edukacyjną w Polsce, to wiedziałby Pan, że zdawałyśmy starą maturę.

 • Jeszcze raz przeczytałem co napisałem i stwierdzam, że Pani nie kuma i nie czyta ze zrozumieniem Po co ten cały wywód? Do czego go przypiąć. A jeżeli chodzi o centrum handlowe to chodzi o mieszkańców i ich zakupy, a nie spędzanie tam wolnego czasu. Jednak nie ma Pani starej matury, Pani Agnieszko Olczak.

  • Jestem za imprezami artystycznymi tak jak Pan…Sama często odwiedzam różne mniejsze jak i większe miaseczka, w którym są np. Jakieś występy lub wystawy artystyczne…myślę jednak,że w galerii handlowej tego nie będzue…do tego inne miejsce jest potrzebne.. i pisze to będąc po starej maturze miłego wieczorku.

 • Nie dość, że brzydkie, to niczemu się nie przysłuży. Serio. Cały świat odchodzi od galerii handlowych, a Polacy na potęgę kleją nowe, które potem świecą pustkami. Reda, zamiast zadbać o miejsca, które umożliwią jakościowe spędzanie czasu, uderza w najniższe poziomy. Co do kultury, panie Horak, to chyba Pan żartuje z tym, że to przyczyni się do powstawania jakichś miłych “straganików”. To kolejny beton na szybkie zakupy, nie na wąchanie świeżych owoców i warzyw. Gdyby powstała koncepcja przestrzeni dla lokalnych wyrobników, dla domowych przetworów, czy hodowli, to byłoby coś. Teraz to kolejny żart nieumiejętnie zarządzających miastem. Ot, co.

  • Trafiła Pani w sedno sprawy! Dla lokalnych wyrobników mówię TAK… JAKIŚ MAŁY PUNKT OK…ALE NIE KOLEJNE BUDYNKI NA ZAKUPY CIUCHÓW TYCH SAMYCH CI W AUCHAN. jakoś do tej pory nie było kłopotu z dojazdem tam…to po co to zmieniać…

 • Uważam, że świetny pomysł z tym obiektem, wszystko zależy jaką treścią zostanie wypełniony, w świecie tyle zmienia się, łączy się wiele funkcji i to jest nieodwracalne, a my ciągle zadupie i oburzeni. Postawcie się na miejscu osób , które tam mieszkają w promieniu kilku kilometrów, przecież oni tam nic nie mają. Brawo pomysł. Ważna będzie treść.

 • Galeria przy ul.Puckiej? Zanim zapadnie decyzja o lokalizacji warto przejechać się w sezonie do Władysławowa i zaobserwować, jak bardzo usytuowanie Biedronki i Lidla u nasady Półwyspu zakłóciło /jeszcze bardziej/ ruch i spotęgowało korki.

 • A co do tego, że świat odchodzi od centrów handlowych, to jakoś trudno mi uwierzyć, to chodzi o Azję, Afrykę, Amerykę, Australię? Jakoś nie zauważyłem. Europa nadal buduje centra tylko urozmaica ich treść, to nie muszą być ciuchy i perfumerie- tylko. I tu jest pole do popisu, nieograniczone. Brawo Reda, to super dla ludzi tam mieszkających, a idee fiks mnie nie interesują. Nie wiem czy poprawnie to napisałem.

 • W sezonie turystycznym korki są wszędzie, tego nie da się uniknąć i to w całej Europie, nawet autostrady są zablokowane,nawet we Włoszech, Portugalii czy Grecji, a co dopiero na płw.Helski, będzie jeszcze gorzej bo skończyły się wyjazdy do ciepłych krajów. Tym bardziej takie centrum handlowe jest potrzebne by nie blokować wjazdu na półwysep. Kiepskie te komentarze.

 • Hmm nie wiem o co tyle krzyku… Pan Wiesław pochwalił pomysł centrum handlowego, z drugiej zaś strony ubolewa nad tym , że kulturalnie Reda kuleje i taka jest prawda. Nie ma w jego wypowiedzi nic na temat łączenia kultury z centrum handlowym ;)Pokładalam duże nadzieje w Fabryce Kultury ale chyba na marzeniach się skonczy:(

 • Mam swoje zdanie i mam do tego prawo Pani Klaudio Fetta.Malo mnie interesuje krąg Pani zainteresowań, zapewne szeroki wychodzący poza Redę. Tylko co z tego wynika? Nic, taki sam głos jak mój i wszystkich pozostałych. Nie znam projektu, od tego są architekci, mnie zainteresował pomysł i bardzo go popieram.Oprócz niechęci na nic tu nikogo nie stać, chociaż niektórzy popierają. I tak zwycięży czyjś interes.

  • No, więc właśnie. Głos – taki sam, jak wszystkich innych, więc mógłby przestać Pan wychodzić z założenia, że nikt, poza panem, tu “niczego nie kuma” 🙂 A jeśli mówi Pan, że nie zapoznał się z projektem, a jednocześnie popiera Pan pomysł, to jedyną moją reakcją może być dobrotliwy uśmiech. Od oceny projektów nie są tylko architekci, proszę Pana. Jak Pan buduje dom, to nie daje Pan wolnej ręki wizjonerom, tylko szuka Pan w tym przede wszystkim funkcjonalności, bo to obiekt, który ma służyć. Niesamowite, jak wszystko Pan powierzchownie traktuje, a innym zarzuca Pan ignorancję.

 • Ale Pani mądra, wypadam. Coś takiego.Co Pani za bzdury wypisuje. Do popierania pomysłu niepotrzebny jest mi projekt, wtedy bym wymądrzał się. Popieram pomysł, jest dla Redy świetny. O realizacji są fachowcy. Niech mi Pani już nie zawraca głowy, bo mogę być niegrzeczny.

  • Niech mi Pan podpowie, dlaczego wg Pana pomysł jest świetny? Bo, poza stwierdzeniem, że MOŻE urządzą tam kulturalne spotkania (co jest totalną bzdurą), nie dostrzegłam żadnej argumentacji.

 • Pomysł jest świetny bo ta część Redy jest totalnie zaniedbana i ludzie muszą jeździć daleko. Cała 12 Marca nie ma nic, Rekowo jedno i drugie też. Jak trzeba czytać bez zrozumienia by twierdzić, że tam mają być kulturalne imprezy, nic takiego nie napisałem. Napisałem tylko, że sprawy kultury trzeba by równolegle do takich pomysłów podnieść na wyższy poziom. Swoją drogą, po zastanowieniu się to czemu nie.Nic tam w okolicy nie ma. Można połączyć jedno z drugim. Dajmy już temu spokój, pomysł super, a ja moje racje przedstawiam zawsze zdecydowanie, to nie jest wada.

  • Zdecydowane przedstawianie racji nie jest jednoznaczne z niepotrzebnymi przytykami (via teksty np. o maturze do jednej z Pań). Jeśli chodzi o zaniedbanie, to największym jest wyprzedawanie ziem deweloperom w dzielnicy, w której powstawać miały same jednorodzinne domki, by wcisnąć tam niepasujące bloczki. Niesamowite jest też to, że jedynymi inwestycjami w architekturę zieleni są te w parku przy stadionie. Nie ma terenów do rekreacji. W Redzie po prostu nie ma dokąd pójść. Zostaje wyłącznie las, a umówmy się – żadna w tym zasługa miasta. Jeśli budować coś dla mieszkańców 12marca, którzy, -pozwolę sobie założyć – w większości cenią raczej ciszę, spokój i zieleń, a nie wylew betonu – to można by to zrobić ładnie, w przemyślany sposób. Reda płynie ohydnym betonem i tanią, kiczowatą estetyką, na którą pozwalają, niech Pan wybaczy, tacy jak Pan właśnie, doszukując się w tym “świetności”.

  • Panie Horak,
   Widać, że od 30 lat mieszka pan, jak to sam pan określił na zadupiu. Poglądy też ma pan iście zaściankowe… Artysta się znalazł 🙂 Jakby ludzie z tej części Redy i Rekowa chcieli mieć pod nosem centrum handlowe, to nie osiedlaliby się w tych okolicach. Tu atutem jest przede wszystkim spokój i bliskość przyrody. Jak ktoś chce zrobić zakupy to jedzie do AUCHAN, a jak potrzebna jest drobna spożywka to w pobliżu jest żabka. Niech pan nie wciska nam mieszkańcom 12 marca swojej wizji pseudo-rozwoju miasta. Najlepiej jeszcze niech pan wymyśli, żeby zamiast ul. 12 marca powstała autostrada do Wejherowa, to mieszkańcy tej ulicy z pewnością pana poprą…Horak na prezydenta!:) Mam nadzieję, że ironia jest dobrze widoczna. Trochę rozsądku życzę!

 • Wszystko zależy od projektantów no i od ” interesów” Mieszkańcy chcą ciszy i jednocześnie wszystko pod nosem. Lasy są przepiękne do rekreacji.Miasto wygląda jak wygląda, bo jest to zlepek wiosek, a w Polsce nie dba się o urbanistykę i jest jak jest. Reda między Trójmiastem, a Wejherowem nie ma szans ns nic innego, jak tylko na wygodną noclegownię i dlatego pomysł uważam za fajny.

  • Skoro chcą pod nosem, jednocześnie chcąc ciszy, mogą dostać coś odpowiedniego – tylko trzeba nad tym przysiąść, a nie z radością witać imitację centrum handlowego. Stwierdzenie “w Polsce nie dba się o urbanistykę” zestawione z myśleniem o Redzie jak o miejscu, które może być tylko sypialnią i niczym więcej plus usprawiedliwianie powstawania betonowych brzydactw. Serio? Niech się Pan zastanowi. Na początku mówił Pan, że za mało tu ludzi, którym się chce, nie docenia się mocy regionu, a na końcu stwierdza Pan, że jest, jak jest i Reda może być tylko wygodną noclegownią. Lekka niekonsekwencja. Znam przypadki strasznych dziur, które przez dobre zarządzanie stały się atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców. No, ale tu trzeba dobrej woli, a nie machania ręką przy jednoczesnym zarzucaniu reszcie marazmu. Pozdrawiam.

   • Gdyby miasto tego terenu nie sprzedało tylko odrobinę zainwestowało w betonowe stoliki z zadaszeniem, tak jak kiedyś bywało na targowiskach np. w Łebie, to by każdego byłoby stać na czynsz. Miasto by miało stałe dochody a lokalni producenci żywności by zarobili a mieszkańcy by mieli dostęp do świeżych produktów, obecnie mieszkam w Niemczech i tu takie targowiska są normalnością tak jak kiedyś to było w Polsce, tego mi brakuje i będzie brakowało w Redzie bo kupiłem mieszkanie na krokusowej i z jednej strony to dobrze ze będzie to centrum ale wolałbym targowisko ale takie za starych czasów.

 • Won z centrami handlowymi dla dzieci cos zrobic a nie kolejne centrum mieszkam tu od urodzenia zalamka jak patrze co sie wyprawia z ta reda same blokowiska beda nic wiecej