Aktualności Inicjatywy

Społeczna lodówka z jedzeniem dla potrzebujących

W Redzie powstał “Smaczny Przystanek” czyli miejsce, gdzie każdy może podzielić się jedzeniem z potrzebującymi.

Reda dzieli się jedzeniem

To pierwszy punkt, w którym każdy będzie się mógł podzielić jedzeniem, bo np. wyjeżdża i nie zdąży już zjeść tego, co ma, albo kupił za dużo produktów lub jakiś mu nie smakuje. Wszystko to może zostawić w “Smacznym przystanku” czyli lodówce zlokalizowanej na terenie dworca Reda PKP przy popularnym lokalu “Gburka”.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest znany społecznik Leszek Chamerski, który już wiele razy pomagał mieszkańcom Redy. Posłuchaj co powiedział Leszek o swojej akcji na antenie Radia Kaszebe.

Niepotrzebne, zalegające w domu jedzenie, zamiast wyrzucić do śmietnika, można przynieść i włożyć do takiej lodówki. Ważne, aby nie było przeterminowane oraz by było opakowane. Do społecznych lodówek trafiają najczęściej konserwy, jogurty, sery, warzywa i owoce, słodycze oraz pieczywo.

Do lodówki nie wkładamy alkoholu, surowego mięsa, ryb, jaj ani produktów przeterminowanych. A jeśli chcemy się podzielić własnymi wyrobami (np. ciasta, pierogi) to umieszczamy na opakowaniu krótki opis oraz datę przyrządzenia.

Czy pomysł Społecznej lodówki w Redzie się przyjmie, zależy w głównej mierze od redzian, czy będą chcieli pomagać, czy zrozumieją, że nie każdego stać na jedzenie.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz