Aktualności

Wyniki głosowania na Budżet Obywatelski 2018

Redzianie zagłosowali na projekty m.in. związane z placami zabaw, remontem chodnika. W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Redzie wybrano łącznie 5 projektów.

Redzianie zagłosowali na projekty m.in. związane z placami zabaw, remontem chodnika. W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego w Redzie wybrano łącznie 5 projektów.

Ogłoszono wyniki głosowania na Budżet Obywatelski 2018. Na 18 zgłoszonych projektów oddano łącznie ponad 2,5 tys głosów. Największą ich ilość bo aż 367 zdobył “Remont chodnika w ciągu ulicy Długiej”, niewiele mniej bo 360 osób zagłosowało na “Rozbudowę placu zabaw w dzielnicy Betlejem”. Na trzeciej pozycji z 297 głosami również znalazł plac zabaw, który ma być zbudowany w dzielnicy Reda Ciechocino. Miłośnicy zwierząt będą mogli wyprowadzać swoich pupili w Psim Parku, na który oddano 213 głosów. Na piątym miejscu znalazł się projekt budowy bezpiecznego przystanku autobusowego przy SP 6, który zdobył 183 głosy.

Wymienione projekty zostaną zrealizowane z budżetu gminy Reda w najbliższym roku. Pełna lista wyników znajduje się na stronie: https://bo.reda.pl/budzet-obywatelski/glosowanie/wyniki Łączna wartość projektów wyniesie 250 tys zł.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

16 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz

 • Nic straconego. W tym roku, niedługo już, będzie druga edycja BO2018. Złóżcie raz jeszcze projekt i zaangażujcie większą liczbę mieszkańców. Powodzenia życzę.

 • Moim zdaniem dużo fajnych projektów zaprzepaściło szansę bycia np. ten park, po cholerę wygrały kolejne place zabaw jak tych palców dla dzieci jest od groma i ciut ciut. Dla mnie radościa mimo wszystko jest to że będzie Park dla psów :)) wszyscy narzekają na psy a nie ma dla nich miejsca.

  • Też uważam, że kolejny pusty plac zabaw to nic fajnego o ale cóż..każdy miał prawo oddać głos na coś co mu przypadło do gustu: 🙂 i takze cieszę się z psiego parku 😀

  • Oczywiste, że osoby, które nie posiadają dzieci, nie widzą potrzeby ich powstawania, a osoby, które mieszkają w centrum, mają ich wiele, ale akurat w mojej okolicy nie ma żadnego i jest taka potrzeba, bo dzieci nie brakuje. Stąd wiele głosów. Gdyby były, głosowalibyśmy na coś innego. Było wiele ciekawych projektów, zgadza się, ale wszystkiego nie da się zrobić, a my rodzice chcemy by nasze dzieci miały gdzie się bawić 🙂

  • Ja nie mówię, że nie, bo potrzeb jest wiele i projektów fajnych podobnie, ale musiałam się odnieść do komentarzy osób, które twierdzą, że nie ma potrzeby budowania kolejnego placu zabaw. Punkt widzenia zależy od punktu siedzania jak to mówią 🙂
   Zamiast się cieszyć z tego, że coś się dzieje, to tylko narzekanie.

  • Thatcher right. W naszej okolicy nie ma żadnego placu i dzieci bawią się na parkingach. Zresztą rzadko się udzielam bo szkoda nerwów. Cieszmy się ze będzie w końcu gdzie z dziećmi w naszej okolicy pójść. 🙂

  • Aga nie mów mi, że nie ma znaczenia. Ma znaczenie. Jak ja nie miałam dzieci, też mi było wszystko jedno czy są place zabaw, czy nie, bo nawet o nich nie myślałam. Pewnie zagłosowałabym na street workout. Jest zimno, więc place zabaw świecą pustkami. Nie raz latem jeżdżę z synem do parku w Redzie i zapewniam, że nie świeci pustkami. Jestem przekonana, że plac zabaw w mojej okolicy będzie oblegany przez dzieci. Ja z pewnością będe go odwiedzać z synem.Zdecydowana ilość głosów świadczy o tym, że jest potrzeba, więc nie wiem po co takie gadanie, że nie jest to potrzebne.