Aktualności Na sygnale

Złodzieje rowerów za kratkami

W ostatnich miesiącach dochodziło w Redzie do wielu kradzieży rowerów. Jednoślady znikały z klatek schodowych oraz piwnic na osiedlach m.in. Reda Park, Przy Młynie. Policjanci pracujący nad sprawami ustalili, że za włamania są odpowiedzialni dwaj 25-letni złodzieje.

Kilka dni temu kryminalni z Wejherowa ustalili sprawców tych kradzieży. Okazali się nimi dwaj 25-latkowie. Jeden z nich ma już bogatą kartotekę i odpowiadał za podobne przestępstwa, tym razem przedstawiono mu zarzuty za 17 włamań i 3 kradzieży. Drugiemu z sprawców przedstawiono 9 zarzutów za kradzieże i włamania. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyźni w 9 przypadkach działali wspólnie. Łupem złodziei padały głównie rowery znajdujące się w piwnicach budynków wielorodzinnych oraz elektronarzędzia, z klatek schodowych także kradli rowery. Mężczyznom za kradzieże mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast za kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.

Rowery na złom

Właściciele skradzionych jednośladów nie mają co liczyć na odzyskanie swojej własności. Złodzieje rozbierali i cieli ramy rowerów na mniejsze kawałki, które następnie sprzedawali w punktach skupu złomu.

Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą

Powiedzenie “Okazja czyni złodzieja”, dlatego warto zawczasu zadbać o swoją własność.

  • Oznakuj swój rower, można to bezpłatnie zrobić np. w Straży Miejskiej w Wejherowie (Plac Jakuba Wejhera)
  • Zapisz numer seryjny oraz wykonaj zdjęcie roweru. W przypadku kradzieży przekażemy te dane Policji.
  • Kup porządne zabezpieczenie, np. linki z zamkiem szyfrowym złodziej otwiera szybciej, niż przypomnimy sobie kod. Duży wybór dobrej jakości linek i u-locków znajdziemy w sklepie Nypel przy ul. Gniewowskiej.
Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

6 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz