Filmy

“Żal” że się za mało kochało. Weronika Korthals

Nowy teledysk Weroniki Korthals “Żal”, przypomina nam o tym abyśmy pamiętali o najbliższych, bo gdy ich zabraknie w sercu pozostanie jedynie żal.

Niedawno miał swoją premierę teledysk Weroniki Korthals pt. “Żal”. Jest to utwór płyty “On” z wierszami księdza Twardowskiego, do której muzykę skomponowali wspólnie Weronika Korthals-Taras i Mirosław Hałenda.

„Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą”. Tak najkrócej można streścić wiersz ks Jana Twardowskiego „Żal”. Ksiądz poeta znał naturę ludzką. Wiedział, że zabiegani, wpatrzeni w siebie i swoje sprawy, często komuś nie zdążamy okazać dobroci. Najprostszej – w geście, słowie, uśmiechu… I kiedy on odchodzi – mamy wyrzuty sumienia. Ale wtedy już niczego nie możemy zmienić. Stało się. Pozostał żal, że ktoś odszedł i nie otrzymał od nas czegoś ważnego. Żal, że nie zdążyliśmy.

Z tą trudną prawdą zmierzyła się Weronika Korthals. Swoją muzyką i wokalną interpretacją przedłuża życie słowom pełnym tęsknoty i bolesnej refleksji. Bez patosu, z wielką wrażliwością i subtelnym wyczuciem wokalistka sięga do trudnych przeżyć. Przywołuje chwile, kiedy „biegniemy z sercem” i już nie ma go komu dać. Z nowym wzruszeniem odkrywa i na swój sposób przekazuje ten bardzo osobisty i ważny w dorobku ks. Twardowskiego wiersz.” – Aleksandra Iwanowska, spadkobierczyni twórczości ks. Jana Twardowskiego

Teledysk będzie miał swoją premierę telewizyjną 1 listopada w “Teleexpresie”. Powstał przy wsparciu miasta Redy, gminy Puck, Krokowskiego Centrum Kultury oraz firmie Instalert.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz