Inicjatywy

Coworking – współdzielenie biura

Rodzi się pomysł aby zorganizować biuro coworkingowe w Redzie. Miasto nie jest w stanie zbudować “parku naukowo-technologicznego” na wzór Gdyni lub Gdańska. Ale można niewielkim kosztem zorganizować miejsce, w którym mogą się rozwijać lokalne firmy.

Co to jest Coworking?

Coworking (też co-working, z ang. pracować razem) to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu, wykorzystywana głównie przez tak zwanych freelancerów. – Tak opisuje coworking Wikipedia.

Reda bardzo intensywnie się rozwija, powstają nowe osiedla, z roku na rok przybywa nam mieszkańców. Większość z nich pracuje w trójmieście, ale część prowadzi niewielkie firmy. Niestety w Redzie brakuje powierzchni biurowej, w której te małe firmy mogłyby funkcjonować. Praca w domu, choć wygodna ma swoje wady. Przyjmowanie klientów jest kłopotliwe i mało profesjonalne. Dlatego narodził się pomysł stworzenia przestrzeni dla takich przedsiębiorców. Oczywistym problemem jest brak odpowiedniego pomieszczenia, początkowo myśleliśmy o zaadoptowaniu budynku dawnego młyna przy ulicy Puckiej. Niestety koszt niezbędnego remontu jest bardzo wysoki, jak ocenia burmistrz Krzysztof Krzemiński może to być kwota nawet kilkuset tysięcy zł. Kolejną możliwością jest pozyskanie pomieszczeń w “starym” urzędzie miasta. Ale na ta opcję musimy poczekać do czasu gdy zostanie wybudowana nowa część urzędu miasta przy ulicy Gdańskiej.

Szukamy chętnych do “zasiedlenia” biura coworkingowego

W grupie siła, dlatego aby nasza inicjatywa miała się przebicia, potrzebujemy waszego wsparcia. Jeśli jesteś freelancerem, drobnym przedsiębiorcom, potrzebujesz biurka i warunków do pracy i spotkań z klientami. Jeśli uda nam się zebrać grupę kilkunastu osób, to zdecydowanie łatwiej będzie przekonać władze Redy do naszej inicjatywy. Dołącz do nas! kontakt: redakcja@moja-reda.pl

 

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz