Inwestycje

Remontują chodnik przy ul. Spokojnej i Łąkowej

Będzie więcej miejsca dla samochodów, mniej dla zieleni, a popękane betonowe płyty zastąpi estetyczna kostka.

W wtorek 11 kwietnia ruszyła modernizacja chodników oraz zatok parkingowych na odcinku ul Spokojnej, Łąkowej do Parku Miejskiego włącznie. Powiększone zostaną zatoki postojowe (niestety kosztem trawników), a stare dziurawe płyty zastąpi betonowa kostka. Jednak nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z przeprowadzanego remontu.

– chcieliśmy zacząć od ul. Łąkowej 37, ale tam jest problem z uzyskaniem zgody mieszkańców – mówi Halina Grzeszczuk zastępca burmistrza Redy

Natomiast mieszkańcy ul. Spokojnej mają nadzieję, że pogłębienie zatok parkingowych spowoduje poprawę widoczności na przejściu dla pieszych z Al. Jana Pawła II w kierunku szkoły. Parkujące blisko przejścia samochody, szczególnie duże, dostawcze ograniczają widoczność, co było powodem kilku potrąceń dzieci.

Remont jest realizowany w ramach estetyzacji przestrzeni miejskiej przez Gminę Miasto Reda w porozumieniu z spółdzielniami mieszkaniowymi, na terenie których leżą modernizowane ciągi piesze. – chodniki są modernizowane fragmentami, nie stać nas na kompleksową modernizację – przyznaje pani burmistrz. W planach jest także remont placu przy Zespole Szkół, choć miał być wykonany na 50-lecie miasta, to z uwagi na brak środków, będzie musiał jeszcze poczekać.

Tematy

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

12 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz