Aktualności Inwestycje

Remonty na ul. Aleja Lipowa, będą utrudnienia

W dniach od 1 do 3 października ul. aleja Lipowa w związku z pracami remontowymi zostaje częściowo zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Puckiej do ul. Brzozowej oraz od nr 16 do ul. Pogodnej.

Prace prowadzone są na dwóch odcinkach, pierwszym 380 metrowy od ul. Puckiej do ul. Brzozowej i drugim 530 metrowym od nr 16 do ul. Pogodnej. Zakres robót obejmuje wymianę nawierzchni bitumicznej oraz ścięcie i profilowanie pobocza drogi od strony toru. Jak informuje wykonawca prace są prowadzone od godz. 7.30 do 18.00 w dniach 1-3 października, zalecany jest objazd przez Rekowo.

Zobacz też: Rozpoczął się remont ulicy Wiśniowej

Dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu na remont ul. Aleja Lipowa udało się zaoszczędzić ponad połowę kwoty przeznaczonej na obecny remont. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpisanie drugiego przetargu na kolejny remont tej ulicy na odcinku 680 metrów. – informuje Marek Kopicki Z-ca Kierownika Referatu Inwestycji Inżynierii Miejskiej

Koszt obecnie prowadzonych robót to 190 tys zł, urzędnicy miejscy zabezpieczyli na ten cel 400 tys zł, dzięki temu pozostałe środki zostaną przeznaczone na dalszy remont Alei Lipowej. W przetargu, który został już ogłoszony przewiduje się wykonanie prac na łącznym odcinku 677 m. Będą to odcinki 400 m, od ul. Pogodnej do ul. Polnej (na wysokości posesji 23/d3), odcinek 77 m od ul. Rekowskiej w kierunku ul. Puckiej oraz kilka mniejszych odcinków od ul. Rekowskiej w kierunku Połchowa. Zakres robót jest podobny jak w przypadku prowadzonych już prac i obejmuje wymianę nawierzchni bitumicznej oraz naprawę poboczy.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

15 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz