Kultura

Wystawa PRL w Fabryce Kultury

Od 2 do 9 listopada 2016 w Fabryce Kultury w Redzie można przenieść się w czasy komuny PRL, zobaczyć jak się wtedy mieszkało i egzystowało.

Na wystawie znajdziemy eksponaty z różnych dziedzin ówczesnego życia, z różnych jego okresów. Cała ekspozycja została podzielona na duży pokój, przedpokój, kuchnię oraz mały pokój pełniący funkcję sypialniano – młodzieżową. Dzieci przybywające na wystawę mogą również obejrzeć bajki na klasycznym projektorze „ania”. Przed budynkiem Fabryki Kultury zaparkowały samochody z czasów komunistycznych z kolekcji Michała Lesnera.

9 listopada 2016 o godzinie 19:00 odbędzie się Finisaż wystawy z poczęstunkiem prosto z PRL-owskiej prywatki. Wstęp wolny, ale na kartki! Do pobrania w fabrycznym Biurze Obsługi Klienta.

Fabryka Kultury bardzo dziękuje wszystkim, którzy podzielili się eksponatami ze swych kolekcji – p. Robertowi, p. Izie, p. Marii, p. Krystynie, p. Janowi, p. Jadwidze, p. Paulinie, p. Dorocie, p. Tomkowi, UM w Redzie oraz za wypożyczenie mebli i akcesoriów z epoki – Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, który jest również partnerem wydarzenia.

Aranżacją wystawy zajęły się Paulina Piotrowska i Dorota Dobrzyńska.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

1 Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz

  • Teraz jest to samo i wcale nie jest ładniej. Też są wersalki, rozkładane fotele, meblośvianki, dywany. W czym problem . Teraz łącząc kuchnię z pokojem uważa się, że jest to salon. Kpiny.