Polityka

Czy partia Razem ma szansę przekroczyć próg wyborczy w najbliższych wyborach parlamentarnych?

Pierwszym egzaminem dla partii Razem były wybory parlamentarne w 2015 r., w których przekroczyła 3,5%. Dzięki temu wynikowi mogła otrzymać subwencję z budżetu państwa na dalszą działalność polityczną. Od tego czasu wyniki partii Razem w sondażach kształtują się bardzo różnie, co skłania do zadania pytania o to, czy w najbliższych wyborach uda jej się przekroczyć próg wyborczy i wejść do parlamentu.

Czy partia Razem jest formacją lewicową?

Partia Razem została założona w 2015 r., a na jej czele stanął Adam Zandberg, który był bliskim współpracownikiem Piotra Ikonowicza – znanego działacza społeczno-politycznego. Dotychczasowa działalność członków partii Razem jest szeroko omawiana na serwisie internetowym Salon24. Powszechnie uznaje się ją za jedyną formację lewicową w Polsce. Wśród członków partii Razem znajdują się działacze Młodych Socjalistów i Zielonych. Do najważniejszych postulatów programowych tego ugrupowania politycznego można zaliczyć:

  • podjęcie walki z dyskryminacją płciową i rasową,
  • wprowadzenie 35-godzinnego tygodnia pracy,
  • podwyższenie pensji minimalnej,
  • walka ze zjawiskiem wyzysku i umowami śmieciowymi,
  • zakazanie emisji na bruk,
  • refundacja zabiegów in-vitro i antykoncepcji,
  • zliberalizowanie prawa do aborcji,
  • wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół.

Działalność partii Razem

Partia Razem jest ugrupowaniem zaangażowanym w organizację wielu akcji i protestów antyrządowych. Jednym z nich jest „Czarny marsz”, który jest powstał w odpowiedzi na kontrowersyjny projekt ustawy zaostrzającej prawo do aborcji. Oprócz tego partia Razem chętnie angażuje się w akcje, mające na celu walkę ze skrajnym ubóstwem i wyzyskiem pracowników. Chętnie organizuje debaty i konferencje na temat praw kobiet, praw pracowników oraz lokalnej polityki ekologicznej.

Partia Razem – prognostyka przed wyborami parlamentarnymi w 2019 r.

Wbrew sondażom przedwyborczym i opiniom ekspertów partia Razem w wyborach parlamentarnych w 2015 r. przekroczyła próg 3,5%, dzięki czemu przyznano jej subwencję z budżetu państwa na rozwój dalszej działalności politycznej. Ważnym sprawdzianem będą najbliższe wybory samorządowe, które pokażą rzeczywiste poparcie dla partii Razem. W sondażach jej wynik kształtują się od 1% do max. 3% (próg wyborczy to 5%).

Zobacz także: Marsz Niepodległości – manifestacja patriotyczna czy nacjonalistyczna?

Tematy

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz