Udostępnienie płatności bez gotówki coraz częściej postrzegane jest przez przedsiębiorców jako ważny element decydujący o sukcesie ich firmy. Dzięki programowi Polska Bezgotówkowa przedsiębiorcy mogą otrzymać darmowe terminale płatnicze.
Pod koniec listopada 2018 roku Mastercard zaprezentował wyniki najnowszego badania pt. „Przedsiębiorca w bezgotówkowym świecie”. Badanie dotyczyło postaw małych i średnich przedsiębiorców wobec przyjmowania płatności bezgotówkowych. Jakie wnioski z niego płyną ?
Terminale płatnicze coraz częściej doceniane przez przedsiębiorców
Okazuje się, że niemal połowa (49 proc.) badanych przedsiębiorców zauważyła wzrost liczby transakcji dokonywanych kartami przez swoich klientów w ciągu ostatniego roku. Tyle samo ankietowanych stwierdziło, że udostępnienie terminala swoim klientom pozytywnie wpłynęło na rozwój ich biznesu.
Badanie pokazuje również, że polski przedsiębiorca coraz lepiej rozumie potrzebę udostępniania płatności bezgotówkowych. Jak wskazuje wielu przedsiębiorców, płatności bezgotówkowe są przez nich traktowane jako powszechny standard, a nie dodatkowa opcja płatności. Właściciele firm widzą również korzyści płynące z akceptacji transakcji dokonywanych bez gotówki.
Co ciekawe, wyniki badania pokazują również, że koszty związane z instalacją i obsługą terminala płatniczego nie są już przeszkodą. Tylko 10 proc. przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zainstalowali terminala płatniczego w swojej placówce wskazało bowiem, że koszty stanowią dla nich realny problem.
Darmowy terminal płatniczy dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw
Z myślą o przedsiębiorcach, którzy do tej pory lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie zainstalowali w swoim przedsiębiorstwie terminala karty płatniczej, Fundacja Polska Bezgotówkowa uruchomiła program Polska Bezgotówkowa. Jest to wspólna inicjatywa największych na polskim rynku agentów rozliczeniowych i wydawców kart przy udziale Związku Banków Polskich i sektora publicznego.
Program wiąże się z zapowiedziami przedstawicieli polskiego rządu, którzy zadeklarowali chęć upowszechniania akceptacji płatności bezgotówkowych w naszym kraju. Okazuje się bowiem, że w niektórych punktach handlowo-usługowych wciąż nie zawsze można płacić kartą. Zdarza się to przede wszystkim na targach, bazarach, w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, a także warsztatach samochodowych i małych sklepach osiedlowych.
Przedsiębiorca, który chce wziąć udział w programie Polska Bezgotówkowa powinien wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać do trzech darmowych terminali płatniczych, wypełnić zgłoszenie, przejść weryfikację i oczekiwać na dostawę. Więcej szczegółów dotyczących programu Polska Bezgotówkowa znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl/.
Dodaj Komentarz