Aktualności Styl Życia

Rynek pierwotny a zakup mieszkania w Gdańsku

Trójmiasto jest bardzo popularnymi inwestycjami. Komuś kupującym mieszkania w tym mieście można wynajmować (na wielu uczelniach i pracowaliach), lub ich mieszkać (ze względu na wielu uczelni i miejsc pracy). Wielu ludzi planuje inwestycje takie, kupując mieszkanie pierwotne czy też wtórne. Czy kupić mieszkanie w rynku pierwotnym czy też wtórnym? Większość osób zbiera wtedy informacje.

Trójmiasto ma bardzo przyjemne mieszkania. Osoby decydujące się na ich kupno mogą czerpać z nich finansowych korzyści wynajmowanie je (wskutek dużej liczby uczelni i miejsc pracy), lub mieszkać w nich samodzielnie. W przypadku realizacji tego typu inwestycji, większość osób planuje kupić mieszkanie z pierwotnego rynku lub ich wtórne. Czy można kupić mieszkanie na rynku pierwotnym czy też pochodzącego?

Po pierwsze, musisz znać rynek

Przed zakupem domu w Trójmieście ważne jest zapoznanie się z rynkiem – czyli ustalenie ile lokali jest na sprzedaż, gdzie się znajdują, kiedy zostały wybudowane i tak dalej. Aby uzyskać tę wiedzę, musisz wiedzieć, co kupujesz: ilość i lokalizację dostępnych lokali, reputację dewelopera, który wybudował dany budynek wielorodzinny, styl schodów, wysokość czynszu (w starej są zazwyczaj dość wysokie) oraz sąsiedztwa (czy sąsiedzi są przyjaźni, czy też na zebraniach każdej wspólnoty mieszkaniowej składają się konflikty i kłótnie). Aby poznać rynek gotowych jednostek, musisz także zdobyć pewne informacje. Oprócz liczby dostępnych lokali należy również uzyskać informacje o ich lokalizacji, nazwie dewelopera, jakości wykonania, warunkach umowy deweloperskiej (np. kto odpowiada za usuwanie wad), standardzie dekoracji i warunków umowy deweloperskiej (np. kto jest odpowiedzialny za usuwanie braków). Ważna jest również szczera ocena swoich możliwości finansowych, ponieważ lokale dostępne na rynku wtórnym są często oferowane po niższych cenach, jednak wiele z nich wymaga gruntownych remontów.

Mieszkanie kupione na rynkowym pierwotnym ma zalety

Chociaż istnieje wiele przewag rynku pierwotnego nad rynkiem wtórnym w Trójmieście, szczególnie jeśli mowa o mieszkalnictwie w centrum miasta. Przede wszystkim domy zakupione na rynku pierwotnym mogą być idealnie dopasowane do wymagań klientów. Co to znaczy? Klient może wybrać, gdzie ulokuje dom, czy to w pobliżu placówek opiekuńczo-wychowawczych (domy dziecka, szkoły, uczelnie, centra handlowe), centrów handlowych, zakładów pracy. Dodatkowo klient może wybrać lokalizację na konstrukcji, w której powstanie jego dom (narożnik wschodni lub zachodni). Ponadto klient może również wybrać rodzaj rzutu (dowolna aranżacja korytarzy) oraz materiały użyte do budowy domu (dowolna stara konstrukcja korytarza). Klient ma jeszcze jedną zaletę, w której może urządzić swój dom w Trójmieście zakupiony na rynku pierwotnym. Obejmuje to możliwość budowy domu przy użyciu najnowszych technik budowlanych i zaawansowanych materiałów, co może znacznie zmniejszyć problemy z ogrzewaniem i mrozem. Co więcej, wielu klientów woli sprzedać swoje domy wcześniej, ponieważ wielu kupujących zauważa, kiedy nastąpiła budowa budynku.

Mieszkania z rynku pierwotnego w Gdańsku kupisz od dewelopera Activa

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz