Biznes Styl Życia

Jak poprawić zdolność kredytową i otrzymać większy kredyt hipoteczny?

Możliwość przyznania kredytu hipotecznego, a także jego wysokość zależą od zdolności kredytowej osób, które starają się o pomoc banku w zrealizowaniu marzenia o mieszkaniu. Ty również zastanawiasz się nad kupnem własnego „M” na kredyt? W takim razie poznaj najlepsze sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej.

1. Od czegoś trzeba zacząć

Zanim udasz się do banku, poznaj swoją wyjściową sytuację. Krótko mówiąc, sprawdź swoją zdolność kredytową. W Internecie na pewno znajdziesz kalkulatory, które pozwalają przeprowadzić orientacyjną symulację, świetnym wyborem jest również skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego. Tacy konsultanci oferują nieocenione wsparcie przy podejmowaniu dalszych decyzji i kroków, choćby mających związek ze zwiększaniem zdolności kredytowej. Niezbędna jest wiedza na temat finansów. Zaglądaj na branżowe witryny internetowe, poczytaj więcej na przykład na stronie ekredyt24.com.pl, na której w formie bloga prowadzony jest przydatny poradnik hipoteczny.

2. Uporządkuj historię w BIK

Doświadczenia z pożyczaniem pieniędzy i ewentualnymi zadłużeniami są skrupulatnie monitorowane przez Biuro Informacji Kredytowej. To w BIK można sprawdzić swoją historię kredytową i uporządkować ją, zanim bank wyda negatywną opinię. W tym celi jak najszybciej pozbądź się zobowiązań obciążających Twój codzienny budżet.

3. Pożycz i spłać

Do kredytu hipotecznego zazwyczaj przymierzamy się z pewnym wyprzedzeniem. Dlatego polecanym sposobem jest zaciągnięcie i spłacenie na przykład kredytu gotówkowego albo kupienie czegoś na raty, np. sprzętu RTV albo AGD. Jaki w tym sens, skoro nie potrzebujemy gotówki na gwałt? Cóż, banki, oceniając Twoją zdolność kredytową, doceniają spłacone w terminie zobowiązania. To lepsze niż brak jakichkolwiek doświadczeń z pożyczaniem. Dlatego terminowa spłata rat daje plusik do zdolności kredytowej.

4. Uporządkuj produkty finansowe

Jeśli korzystasz z kredytu odnawialnego na rachunku bieżącym lub karty kredytowej, być może opłacalnym krokiem będzie rezygnacja z tych produktów. W ten sposób odciążasz swój budżet i pokazujesz bankowi, że Twoja sytuacja finansowa jest stabilna.

5. Zgromadź wkład własny

Myśląc o pożyczeniu pieniędzy na kupno mieszkania i jak najlepszej zdolności kredytowej, musisz wziąć pod uwagę konieczność przygotowania gotówki, która posłuży jako wkład własny. Z im większą kwotą przyjdziesz do banku, tym tańszy i łatwiej dostępny będzie kredyt.

6. Kolejny kredytobiorca i poręczyciele

Bank może udzielić korzystniejszego kredytu, gdy pod umową złoży podpis dodatkowy kredytobiorca. Wymogiem może być także znalezienie poręczyciela, ale jak wiadomo, to spora odpowiedzialność.

7. Wybierz kredyt z dłuższym terminem spłaty

Zapewne marzysz o jak najszybszej spłacie zobowiązania, jednak kredyt hipoteczny często wiąże się z wieloma latami, całymi dekadami związku z bankiem. Zdolność kredytowa będzie lepsza, jeśli wybierz kredyt na dłuższy okres, jednak pamiętaj, że wówczas wzrośnie oprocentowanie.

8. Pomyśl o rodzinie

Gdy myślisz o ślubie, nie kierujesz się zdolnością kredytową w banku, ale faktem jest, że małżonkom dużo łatwiej o kredyt hipoteczny. Jedno gospodarstwo domowe oznacza potencjalnie niższe koszty. A wtedy ocena zdolności kredytowej jest korzystniejsza formalnym związkom.

9. Raty stałe lepsze dla zdolności

Banki oferują klientom zarówno raty stałe, jak i malejące. Oba rozwiązania mają swoje zalety, ale w kontekście lepszej zdolności kredytowej bardziej opłaca się wybrać raty stałe.

10. Porównuj i nie przepłacaj

Większy kredyt hipoteczny na korzystnych warunkach? Jeśli o nim marzysz, koniecznie sprawdź aktualny ranking kredytów hipotecznych ekredyt24.com.pl. Skontaktuj się także z doradcą, który ma wgląd w zestawienie dostępnych ofert i wyjątkowych promocji.

Reklama

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz