Burza z gradem nad woj pomorskim, ostrzega IMGW!

Czy powtórzy się armagedon sprzed 7 lat gdy gwałtowna burza z gradem zniszczyła dziesiątki samochodów i budynków w Redzie?

Groźne burze z gradem znowu nad województwem pomorskim i kujawsko-pomorskim ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według synoptyków IMGW, po godzinie 16.00 nastąpi załamanie pogody. W woj. kujawsko-pomorskim i pomorskim mogą wystąpić burze z gradem. Wiatr ma w porywach osiągać prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenia obowiązują do godziny 2.00 w nocy.

zobacz też: Rusztowanie przewróciło się na jadące samochody w okolicy Aquaparku

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali. To oznacza, że prognozowane zjawiska mogą powodować szkody materialne oraz stwarzać zagrożenie dla życia. IMGW zaleca zachowanie ostrożności, śledzenie wydawanych komunikatów i obserwację rozwoju sytuacji pogodowej. To niestety nie koniec, burze mogą się nasilić w następnych dniach, w piątek mogą być dużo silniejsze niż dziś.

Burza z gradem w Redzie w 2010 roku

Mieszkańcy Redy z przerażeniem wspominają burzę z gradem jaka przeszła nad naszym miastem w 2010. Wszystko trwało raptem kilkanaście minut. Grad uderzał z taką siłą, że w samochodach pękały szyby. W Ciechocinie zalało wiele piwnic. Kierowcy, którzy pozostawili swoje auta pod kościołem przy ulicy Gdańskiej w Redzie, znaleźli je pod stertą gałęzi.

 

O autorze

Redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

9 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail