Aktualności Edukacja

Międzynarodowa wymiana młodzieży gościła w redzie w ramach projektu Erasmus „Exchanges for all”

W dniach 19-25 września miała miejsce wymiana młodzieży w ramach projektu Erasmus + „Exchanges for all” stworzonego przez duńską organizację Arttrain.

W tym czasie do Redy przyjechała młodzież z Stubbekoebing School (Dania), Falkenbergschool (Szwecja) i Rostocker Freizeitzetrum (Niemcy), w wymianie nie zabrało oczywiście również uczniów obu redzkich gimnazjów.

Główną ideą projektu oprócz nauki języka angielskiego czy nawiązywanie międzynarodowych znajomości była szkolenie i rozwijanie umiejętności z kilku dziedzin sztuki. Dlatego oprócz młodzieży do Redy przyjechało z różnych zakątków Europy trzech nauczycieli, którzy w ciągu zaledwie kilku dni nauczyli podstaw tańca, gry na instrumentach muzycznych i kuglarstwa. Uczniowie już pierwszego dnia zostali podzieleni na trzy grupy prowadzone kolejno przez:
-Gunite Biskapa (LV) – cyrkowe (kuglarskie)
-Steve’a Johnson (UK) – taneczne
-Borisa Nordin (FI)- muzyczne (rytm)

i rozpoczęli ćwiczenia, których efekt można było zobaczyć na pokazach w Fabryce Kultury, Zespole Szkół nr 1 oraz Zespole Szkół nr 2 w Redzie. A było co oglądać, bowiem rezultaty pracy były wyjątkowe i zaskakujące, nikt chyba przed rozpoczęciem nie spodziewał się, że tak wiele można osiągnąć w ciągu niecałego tygodnia.

Oprócz ćwiczeń międzynarodowa młodzież miała okazję zwiedzić Gdańsk i Sopot a wieczorami integrować się podczas spotkań w Fabryce Kultury.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz