Aktualności

Nowe przejście, stare nawyki

Pamiętacie grę Frog? Sympatyczna żabka miała w niej zadanie przedostać się na drugą stronę ruchliwej ulicy. Okazuje się, że takich "żabek" nie dbających o własne życie i zdrowie jest w naszym mieście całkiem sporo.

Niedawno powstało przejście dla pieszych na ul. Łąkowej przy Ośrodku Zdrowia. Od lat w tym miejscu mieszkańcy skracali sobie drogę przechodząc w kierunku sklepu spożywczego i apteki. Problem już dawno dostrzegły władze miasta, jednak z uwagi na istniejące zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej przejście przy kościele, Starostwo Powiatowe nie wyrażało zgody na dodatkową “zebrę”. Jednak w końcu zgodę udało się uzyskać i przejście powstało.

Mimo że nowe przejście przy przychodni istnieje już od kilku tygodni, a zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej przy kościele jest drugie, piesi wolą przechodzić na dziko pomiędzy nimi. Nasz fotoreporter w zaledwie 10 minut naliczył 8 osób skracających sobie drogę. W tym miejscu dochodziło już do potrąceń, jak widać na załączonych zdjęciach, następne wypadki są tylko kwestią czasu.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

1 Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz