Aktualności

Piwo przy grillu w parku wypijesz legalnie

Zwolennicy spożywania procentów pod chmurką mogą odetchnąć z ulgą. Radni przyjęli uchwałę zezwalającą na konsumpcję piwa w parku miejskim.

Kto nie lubi wypić piwa na świeżym powietrzu przy grillu? Do tej pory amatorzy złotego trunku w Rodzinnym Parku Miejskim byli narażeni na mandaty. Jednak na ostatniej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę zezwalającą na spożywanie niskoprocentowego alkoholu w wyznaczonej części parku, tzn. przy stolikach w okolicy ogólnodostępnego grilla.

– i bardzo dobrze, może znikną młodzieńcy pijący piwo na ławkach przy przedszkolu, nie chce by moje dziecko oglądało patologię – mówi Pani Anna.

Zmiana była możliwa dzięki nowelizacji przepisów zakazujących picia alkoholu w miejscach publicznych, która daje samorządom wyznaczania miejsc wykluczonych z zakazu. Podobne strefy wprowadziły też inne miasta np. Szczecin czy Warszawa.

Nie wszystkim ta zmiana się podoba, niektórzy mieszkańcy obawiają się, że ukrywający się dotychczas w bocznych alejkach “smakosze” procentów, będą okupować stoliki przy grillu. W efekcie zabraknie miejsca dla osób które faktycznie chcą wypić jedno, dwa piwka przy posiłku.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

1 Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz