Aktualności

Śmierdzący problem strażaków. Awaria przepompowni ścieków.

W piątek przed południem doszło do awarii w przepompowni ścieków zlokalizowanej pomiędzy ul. Spokojną a Łąkową. W efekcie zostało zalanych kilka piwnic i garaży w okolicznych domach, do usunięcia nieczystości mieszkańcy wezwali strażaków! Czy mieszkańcy postąpili właściwie?

W piątek 8 września, do kilku posesji przy ul. Spokojnej wezwano straż pożarną w celu wypompowania wybitego szamba, które zalało piwnice. Mieszkańcy wzywając strażaków, tłumaczyli, że nie mogli się dodzwonić do PEWiKu, który jest odpowiedzialny za ścieki w Redzie. Nasze reporter jednak nie miał z tym najmniejszego problemu, dodzwaniając się za pierwszym razem do dyspozytora przyjmującego zgłoszenia awarii.

Awaria przepompowni ścieków

Z informacji jakie uzyskaliśmy z PEWiKu Gdynia, dziś rano miała miejsce awaria przepompowni ścieków, która została już usunięta i jak zapewnia dyspozytor nie powinno być już problemów z kanalizacją. Przypominamy, że straż pożarną należy w wzywać jedynie w sytuacji zagrożenia życia lub mienia. W opisywanym przypadku wystarczy zadzwonić na całodobową infolinię pod numery: 994 (połączenie bezpłatne) lub 58 66 87 311.

 

 

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

2 komentarze

Tutaj napisz swój komentarz

  • He jak woda zaleje to straz ma pomagac. A jak nieczysta woda i odor to juz nie dzwonic….a czy wdychajac szambo nie narazamy sie na utrate zdrowia….czy szambo podtapiajace nasze mienie nie jest grozne a deszczowka juz tak? Strazakom dziekujemy za pomoc a koszty za ich prace niech pokryje PEWIK