Aktualności Galeria

Dni Redy 2018 na sportowo

Za nami pierwszy dzień obchodów 51 rocznicy nadania praw miejskich Redzie, który obchodzono na sportowo.

W sobotę 16 czerwca tysiące mieszańców Redy bawiło się na stadionie MOSiRu, dla dzieci przygotowano masę atrakcji np. dmuchańce, zawody sportowe, a także stoiska z zabawkami i jedzeniem. Po raz pierwszy na świeżo oddanej do użytku nowoczesnej bieżni lekkoatletycznej rozegrano Redzkie Igrzyska Sportowe Szkół, równolegle odbywał się mini mundial piłkarski z udziałem najmłodszych zawodników. Podczas gali sportu zostały wręczone sportowcom nagrody oraz wyróżnienia Burmistrza. Nieco później odbyły się pokazy Strongmenów, ćwiczeń cross-fit ARMaGregor oraz mecz charytatywny “Samorządowcy vs Przyjaciele sportu”. Natomiast w sali redzkiego MOSiRu rozegrano turniej Baśki Kaszubskiej. W trakcie meczu wolontariusze zbierali 2.507,56 zł na operację dla operacją małej Nadii. Akcję zorganizowała parafia pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Zbiórka będzie przeprowadzona jeszcze w niedzielę, zachęcamy do pomocy!.

W niedzielę ponownie zapraszamy na stadion MOSiR’u, tym razem główną atrakcją będzie prawdziwy obóz rycerski! Na żywo będziemy mieli okazję podejrzeć życie obozowe wraz z rycerzami i damami dworu! Nie zabraknie pokazów walk, bicia monety, konkursów i animacji dla dzieci, oczywiście wszystko w stylu średniowiecznym! Przez cały dzień na scenie będziemy mogli oglądać występy dzieci z redzkich szkół! Oprócz tego strefa gastro, dmuchańce i stoiska!

Zobacz też: Dni Redy 2018 co gdzie kiedy!

Wieczorem na placu za Aquaparkiem wystąpią dla Państwa Cleo, Majestic oraz gwiazda wieczoru Kasia Kowalska, koncert zakończy pokaz laserów.

Tematy
Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz