Pożar budynku przy ul. Gniewowskiej. Przypadek czy podpalenie?

Niejasne przyczyny pożaru na parterze budynku przy ul. Gniewowskiej na osiedlu Buczka.

Podpalenie było prawdopodobną przyczyną pożaru do jakiego doszło na parterze budynku mieszkalnego przy ul. Gniewowskiej na osiedlu Mariana Buczka w Redzie.

W środę 15 lutego około godz. 21:40 mieszkańcy budynku przy Gniewowskiej poczuli gryzący zapach dymu. Sąsiad z 1 piętra biegał po mieszkaniach krzycząc “Pożar! Pali się, uciekajcie z bloku!!” – relacjonuje Pan Kacper mieszkaniec budynku. Wychodząc szukałem gaśnicy na klatce schodowej, niestety jej nie było – dodaje. Do czasu przyjazdu strażaków, mieszkańcy sami próbowali ugasić pożar za pomocą gaśnicy samochodowej. Paliły się stare meble i śmieci zgromadzone pod balkonem oraz izolacja cieplna na elewacji budynku. Strażacy musieli wyważyć drzwi do ciepłowni w której mogły się znajdować butle z gazem – tłumaczy Pan Kacper. Ratownicy medyczny udzielili pomocy jednej osobie, która przypuszczalnie zatruła się dymem.

Zobacz też: Napad na sklep spożywczy przy ul. Gniewowskiej

Wszelkie okoliczności zdarzenia wskazują na celowe podpalenie, mówią o tym wprost mieszkańcy. Jednak faktyczny przebieg zdarzeń oraz ewentualnych sprawców ustali teraz policja. Na miejscu zdarzenia pracowały 4 zastępy straży pożarnej z Rumi oraz Redy, pogotowie energetyczne, policja i karetka pogotowia.

 

O autorze

Redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

4 komentarze

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail