Sport

Konrad Kaczmarkiewicz Mistrzem Polski Juniorów w boksie

Mieszkaniec Redy Konrad Kaczmarkiewicz (TFB Sako Gdańsk) wywalczył tytuł mistrza w kategorii 81kg oraz tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie 2017.


W dniach 27 – 30 kwietnia w Nowej Dębie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. W zmaganiach o tytuł najlepszego zawodnika w 10 kategoriach wagowych uczestniczyło 131 zawodników z 75 klubów sportowych reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich. Redzianin Konrad Kaczmarkiewicz z klubu sportowego TFB Sako Gdańsk stoczył 4 pojedynki na zdobywając tytuł mistrza w kategorii 81 kg oraz nagrodę dla najlepszego zawodnika mistrzostw.
Konrad Kaczmarkiewicz Mistrzem Polski Juniorów w boksie

To była prawdziwa ringowa wojna. Konrad Kaczmarkiewicz (81kg) pokazał, że ma charakter mistrza. Już w pierwszej rundzie, znany z kończenia walk przed czasem, Kajetan Kalinowski (PACO Lublin), doprowadził do liczenia naszego zawodnika. Ale Kondzio nie złamał się. Przeciwnie, narzucił bardzo mocne tempo, zasypywał ciosami, by ostatecznie zakończyć pojedynek w drugiej rundzie, po trzecim liczeniu Kalinowskiego. Wspaniała walka, za którą został nagrodzony tytułem najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski Juniorów. – mówi Kinga Sawa trener

Konrad Kaczmarkiewicz jest uczniem ZSP nr 1 w Wejherowie, po lekcjach trenuje na siłowni Tiger Gym Wejher Park, która wspomaga młodego zawodnika.

Trenerem Konrada był Hubert Skrzypczak, medalista olimpijski, którego walki pamiętam z dzieciństwa. Odwiedził mnie, żebym zwolniła Konrada na trening i tak się zorientowałam, ze mamy takiego boksera. – mówi Bożena Conradi dyrektor ZSP 1 w Wejherowie

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail