UKS Reda Ciechocino w półfinale Mistrzostw Polski młodziczek!

Młode siatkarki z UKS Reda Ciechocino wywalczyły drugie miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek awansując do półfinałów.

W dniach 2014 kwietnia siatkarki UKS Reda Ciechocino brały udział w ćwierćfinale MP w kategorii Młodziczek, który odbył się na hali widowiskowo-sportowej w Poznańskiej Arenie. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn które wywalczyły kwalifikacje w Mistrzostwach Województwa. Przypomnijmy, że UKS Reda Ciechocino zdobyło mistrzostwo woj. pomorskiego, reprezentując powiat wejherowski.

UKS Reda swój pierwszy mecz rozegrała w piątek z UKS Śmigiel wygrywając 2:1 w setach (23:25, 25:15, 15:10).

Był to bardzo trudny mecz dla naszych zawodniczek z uwagi na duży obiekt w jakim przyszło nam grać. Redzianki pierwszy raz grały w tak dużej hali sportowej, natomiast UKS Śmigiel tego dnia był już po swoim pierwszym meczu wygranym z UKS Barnim Goleniów. 2:0.- mówi trener Marcin Laskowski

Drugiego dnia, redzianki w zdecydowanie lepszej formie wygrały z UKS Barnim Goleniów 2:0 (25:16, 25:8) wychodząc z grupy z kompletem zwycięstw. W rundzie finałowej UKS Reda Ciechocino spotkała się z MTS Kwidzyn, drużyną która zajęła drugie miejsca w grupie B. Reda idąc za ciosem pokazała, że ma wielkie chęci i aspiracje do awansu do Półfinału MP wygrywając z Kwidzynem 2:0 (25:13, 25:9).

W finałowym meczu, Reda starła się z Energetykiem Poznań. Początku obu setów były bardzo wyrównane, jednak więcej szczęścia miały poznanianki wygrywając 2:0 (26:24, 25:19).

Z drugiego miejsca UKS Reda Ciechocino awansuje do Półfinału MP które odbędą się w dniach 12-14 Maja.

Sukces UKS Reda Ciechocino w półfinale Mistrzostw Polski młodziczek. 1

Chcieli byśmy podziękować naszym wiernym kibicom którzy towarzyszyli nam w licznym gronie w tak odległym Poznaniu i codziennie wspierali nasz zespół fantastycznym dopingiem. – mówi trener Marcin Laskowski

Skład zespołu: Julia Witulska, Julia Kowalska, Zuzanna Gruchała, Martyna Janczewska, Julia Sudnik, Klaudia Bazychowska, Wiktoria Grochowina, Martyna Pokora, Karolina Szymańska, Kamila Osińska, Maja Orwat, Dominika Zielony.
Trenerzy: Jarosław Goździewicz, Marcin Laskowski

Sukces UKS Reda Ciechocino w półfinale Mistrzostw Polski młodziczek.

Klasyfikacja końcowa turnieju.
1. KS Energetyk Poznań
2. UKS Reda Ciechocino
3. UKS Śmigiel
4. MTS Kwidzyn
5. UKS Trójka Sulechów
6. UKS Barnim Goleniów

O autorze

Redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

5 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail