Sport

UKS Reda Ciechocino w półfinale Mistrzostw Polski młodziczek!

Młode siatkarki z UKS Reda Ciechocino wywalczyły drugie miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek awansując do półfinałów.

W dniach 2014 kwietnia siatkarki UKS Reda Ciechocino brały udział w ćwierćfinale MP w kategorii Młodziczek, który odbył się na hali widowiskowo-sportowej w Poznańskiej Arenie. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn które wywalczyły kwalifikacje w Mistrzostwach Województwa. Przypomnijmy, że UKS Reda Ciechocino zdobyło mistrzostwo woj. pomorskiego, reprezentując powiat wejherowski.

UKS Reda swój pierwszy mecz rozegrała w piątek z UKS Śmigiel wygrywając 2:1 w setach (23:25, 25:15, 15:10).

Był to bardzo trudny mecz dla naszych zawodniczek z uwagi na duży obiekt w jakim przyszło nam grać. Redzianki pierwszy raz grały w tak dużej hali sportowej, natomiast UKS Śmigiel tego dnia był już po swoim pierwszym meczu wygranym z UKS Barnim Goleniów. 2:0.- mówi trener Marcin Laskowski

Drugiego dnia, redzianki w zdecydowanie lepszej formie wygrały z UKS Barnim Goleniów 2:0 (25:16, 25:8) wychodząc z grupy z kompletem zwycięstw. W rundzie finałowej UKS Reda Ciechocino spotkała się z MTS Kwidzyn, drużyną która zajęła drugie miejsca w grupie B. Reda idąc za ciosem pokazała, że ma wielkie chęci i aspiracje do awansu do Półfinału MP wygrywając z Kwidzynem 2:0 (25:13, 25:9).

W finałowym meczu, Reda starła się z Energetykiem Poznań. Początku obu setów były bardzo wyrównane, jednak więcej szczęścia miały poznanianki wygrywając 2:0 (26:24, 25:19).

Z drugiego miejsca UKS Reda Ciechocino awansuje do Półfinału MP które odbędą się w dniach 12-14 Maja.

Sukces UKS Reda Ciechocino w półfinale Mistrzostw Polski młodziczek. 1

Chcieli byśmy podziękować naszym wiernym kibicom którzy towarzyszyli nam w licznym gronie w tak odległym Poznaniu i codziennie wspierali nasz zespół fantastycznym dopingiem. – mówi trener Marcin Laskowski

Skład zespołu: Julia Witulska, Julia Kowalska, Zuzanna Gruchała, Martyna Janczewska, Julia Sudnik, Klaudia Bazychowska, Wiktoria Grochowina, Martyna Pokora, Karolina Szymańska, Kamila Osińska, Maja Orwat, Dominika Zielony.
Trenerzy: Jarosław Goździewicz, Marcin Laskowski

Sukces UKS Reda Ciechocino w półfinale Mistrzostw Polski młodziczek.

Klasyfikacja końcowa turnieju.
1. KS Energetyk Poznań
2. UKS Reda Ciechocino
3. UKS Śmigiel
4. MTS Kwidzyn
5. UKS Trójka Sulechów
6. UKS Barnim Goleniów

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

5 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz