Sport

TKS Reda Ciechocino piątą drużyną Polski

Zawodniczki TKS Reda Ciechocino dotarły do piątego miejsca na trzydniowym turnieju Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek. To wielki sukces drużny działającej zaledwie od 2 lat.

W Dębicy zakończył się finałowy trzydniowy turniej Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodziczek. W turnieju zagrały dwie drużyny z Pomorza: GKS Wieżyca 2011 Stężyca oraz TKS REDA Ciechocino, które przeszły cały cykl eliminacyjny. W Dębicy zagrało osiem drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne .

W inauguracyjnym meczu Mistrzostw zawodniczki TKS Reda Ciechocino zagrały z UKS Atena Warszawa, warszawianki zaprezentowały lepszą grę od stremowanych redzianek i wygrały 2:0 (25:18,25:18), późniejszy wice mistrz Polski. Po południu spotkały się z MKS Dwójka Zawiercie, po przegranym porannym meczu zmobilizowały się i od początku meczu zagrały odważnie, zdominowały grę, przyniosło to efekt, w pierwszym secie i tie breku. Wygrały 2:1 (25:21,19:25,15:9), najlepszą zawodniczką meczu została Julia Kowalska. Drugi dzień mistrzostw miał zadecydować o które miejsc będą grały zawodniczki z Redy.

Drugiego dnia mistrzostw odbyły się pomorskie derby, TKS Reda Ciechocino – GKS Wieżyca 2011 Stężyca, mecz przyniósł kibicom sporo emocji, jak zwykle na trybunach zasiadła grupa dopingująca TKS, była mocna walka jednak w decydującym secie dziewczyny ze Stężycy uzyskały przewagę poprzez dobrą zagrywkę i wynik dla GKS Wieżyca 2011 Stężyca 2:1 (24:26,25:23,15:12). Z grupy awansowały do półfinału drużyny z Warszawy(1 m.) i Zawiercia (2 m.). Tego samego dnia rozegrano mecze o miejsca 5 – 8. Zawodniczki TKS Reda Ciechocino zajmując trzecie miejsce w grupie zagrały o piąte miejsce z LTS Legionovia Legionowo. Do meczu Reda przystąpiła bardzo zmotywowana, drużyna bardzo chciała zakończyć turniej zwycięskim meczem. Przez większość pierwszego seta nasze zawodniczki prowadziły , jak to bywa w sporcie Legionovia pokazała ze łatwo meczu nie odda, końcówka seta była bardzo wyrównana, redzianki pokazały wielkie serce do walki, wygrywając 29:27.
 Drugi set to dominacja drużyny  LTS Legionowo. Przegrywamy 25 :17. Jest jeden, jeden w setach, o piątym miejscu w MP decyduje set trzeci. Po heroicznej walce obu drużyn zwycięzcę jest nim drużyna z Pomorza UKS Reda Ciechocino, wygrywając 15:11, cały mecz 2:1 (29:27,17:25, 15:11), najlepsza zawodniczka meczu Zuzanna kowalska. Jest to największy sukces młodego klubu i można bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość. Cały zespół zawodniczek i kadry szkoleniowej składa serdeczne podziękowania licznym wiernym kibicom którzy nas dopingowali nie tylko w Dębicy, można to było zauważyć w czasie transmisji internetowej na żywo.

Redzianki piątą drużyną Polski

Po zakończeniu Mistrzostw Polski trener Jarosław Goździewicz krótko podsumował sezon: drużyna młodziczek zbudowana dwa lata temu w sezonie poprzednim zajęła ósme miejsce. Po odejściu do drużyny kadetek czołowej naszej zawodniczki Pauliny Kuchnowskiej, młodziczki uzupełniła dwunastoletnia Klaudia Bazychowska . W mijającym sezonie typowaliśmy zająć miejsce w czwórce w Województwie. Pracowaliśmy bardzo dużo i w efekcie zdobyliśmy złoty medal, pokonując faworytów. Dalsze gry to sukcesy które doprowadziły do finału MP i piątego miejsca, będąc najmłodszą drużyną Finałów. Wśród piętnastolatek nasza drużyna to średnia wieku niecałe 14 lat, tym większy to sukces redzķiego środowiska. Drużyna składa podziękowania za pomoc władzom miasta, rodzicom, dyrektorowi ZS nr 2 w Redzie Janowi Skrobulowi, trenerom prowadzącym i Aleksandrze Laskowskiej (byłej zawodniczce UKS1 Reda, za wkład jaki włożyła wspierając, doradzając  swoim doświadczeniem zawodniczym młodszym zawodniczkom), Annie Goździewicz za  opiekę nad dziećmi.

Gratulując sukcesu zespołowi TKS Reda Ciechocino, należy życzyć aby zawodniczki dalej się doskonaliły w ulubionej dyscyplinie jak i w zajęciach szkolnych, a trenerom i wspierającym ich rodzicom dalszych sukcesów sportowych. Skład TKS Reda Ciechocino: Julia Witulska ( kapitan), Julia Kowalska, Wiktoria Grochowina, Zuzanna Gruchała, Klaudia Bazychowska, Julia Sudnik, Martyna Janczewska, Dominika Zielony,  Martyna Pokora, Maja Orwat, Kamila Osińska, Karolina Szymańska Trenerzy : Jarosław Goździewicz, Marcin Laskowski Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Młodziczek: 1m. UMKS MOS Wola Warszawa, 2m. UKS Atena Warszawa, 3m. KS Energetyk Poznań, 4m. MKS Dwójka Zawiercie, 5m. TKS Reda Ciechocino, 6 m. LTS Legionovia Legionowo, 7m. GKS Wieżyca 2011 Stężyca, 8m. IMPEL Wrocław Zdjęcia z turnieju można obejrzeć na stronie vispolska.pl
M.L./M.K

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz