Sport

Wielki Przejazd Rowerowy 2017

Już w niedzielę wielkie święto rowerzystów – 21 edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Sprawdź, gdzie i o której godzinie spotykają się rowerzyści w Redzie.

W tym roku Wielki Przejazd Rowerowego jest dedykowany 200-leciu wynalezienia roweru (1817 – 2017). Impreza promuje i zachęca do użytkowania roweru jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu. Reda nasze miasto jest na trasie peletonu północnego, rozpoczynającego się w Wejherowie ( zobacz: program WPR 2017 w Małym Trójmieście ) i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię, którego trasa po raz pierwszy w historii WPR pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego.

Tradycyjnie – na naszą demonstrację – i do wspólnej zabawy – zapraszamy rowerzystów, rolkarzy, deskorolkarzy, wrotkarzy, osoby na wózkach inwalidzkich (za wyjątkiem odcinka przez tunel pod Martwą Wisłą dostępnego tylko dla rowerzystów). 21 WPR po raz kolejny odbywa się w myśl idei “koła – kółka – jedna spółka!”.- zachęcają organizatorzy

Wielki Przejazd Rowerowy w Redzie

Rowerzyści z Redy spotykają się o godzinie 10:35 na placu przy ul. Cechowej w rejonie skrzyżowania z ul. Gdańską. W trakcie zbiórki rozprowadzane będą szprychówki uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 21 WPR. W trakcie trwania zbiórki do zebranych dołączą rowerzyści jadący z Wejherowa i po krótkim odpoczynku około 10.45 nastąpi wyjazd w kierunku Rumi.
Trasa prowadzić będzie po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu.

Zobacz jak było w ubiegłym roku Wielki Przejazd Rowerowy w Redzie zobacz zdjęcia.

Trasa Peletonu Północnego, na odcinku pomiędzy Rumią a centrum Gdyni po raz pierwszy w historii WPR pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem, a po drodze, w Rumi i na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.

Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu – widowiskowym, wspólnym przejeździe Peletonu Północnego oraz połączonych peletonów Gdańskiego, Południowego i Zachodniego na Drodze Zielonej na granicy Gdańska i Sopotu – z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie z rowerzystami jadącymi od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy Drogą Zieloną, ulicą Łokietka oraz Polną aż do wjazdu do parku Sopockie Błonia. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 21 Wielkiego Przejazdu Rowerowego gdzie zaplanowana jest moc atrakcji.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz