Aktualności Sport

Wielki Przejazd Rowerowy w Redzie

21 Wielki Przejazd Rowerowy zatrzymał się w Redzie, gdzie do rowerzystów z Wejherowa dołączyli mieszkańcy naszego miasta.

W niedzielę 11 czerwca na placu przy ul. Cechowej zebrali się miłośnicy dwóch kółek by dołączyć do peletonu północnego 21 Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Organizatorzy szacują, że w Wielkim Metropolitarnym Przejeździe Rowerowym wzięło udział ponad 12 tysięcy osób. To o dwa tysiące więcej niż w zeszłym roku.

Rowerzyści z Trójmiasta znów pobili rekord. Jak szacują organizatorzy w Wielkim Metropolitarnym Przejeździe Rowerowym wzięło udział ponad 12 tysięcy osób. To o dwa tysiące więcej niż w zeszłym roku. Impreza jest organizowana od 21 lat i jest to najliczniejsza manifestacja cyklistów w Polsce. W tym roku cykliści jechali w czterech peletonach. Grupy z Tczewa, Kartuz, Wejherowa i Gdańska spotkały się na finale w Sopocie na Błoniach. Wiele osób przebrało siebie i rowery w fantazyjne stroje.

Tradycyjnie wręczano “Zardzewiałe Szprychy”, “nagrody” dla instytucji, które nie wywiązują się ze swoich obowiązków wobec rowerzystów. Jedną z nich otrzymał Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, od lat przeciwnik otwarcia dla ruchu rowerowego centrum Wejherowa. – Wielu cyklistów jeździ tam od lat nielegalnie – usłyszeliśmy w uzasadnieniu. W tym roku nie przyznano żadnej “Złotej Szprychy”.

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

2 komentarze

Tutaj napisz swój komentarz