Aktualności Styl Życia

Idealne rolki dla dziecka

Jazda na rolkach to doskonały sposób, by zachęcić dziecko do aktywności fizycznej oraz spędzania czasu na dworze. Doskonale wpływa na rozwój koordynacji ruchowej, umiejętności utrzymywania równowagi oraz refleksu. Wzmacnia także mięśnie całego ciała. Ważnym aspektem jest dobór odpowiednich rolek. Modele mogą różnić się wieloma cechami. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Jakie rolki wybrać dla dziecka?

Z jazdą na rolkach poradzą sobie dzieci już od czwartego roku życia. Do nauki najlepiej postawić na model rekreacyjny z regulacją długości (https://roooolki.com/pol_m_Rolki_Rolki-dla-dzieci-395.html). Dzięki takiemu rozwiązaniu rolki będą „rosły” razem z Twoją córką lub synem. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na but. Powinien być odpowiednio wyprofilowany i zapewniać wygodę. Przeglądając oferty na pewno natkniesz się na modele z miękkim oraz twardym butem. Aby zapewnić lepszą wentylację stopy, lepszym wyborem będą te pierwsze. Zwróć jednak uwagę, by posiadały plastikową obudowę, która zapewni stabilność.

Istotnymi aspektami przy wyborze rolek dla dzieci są także wysokiej jakości płozy, najlepiej kompozytowe, ponieważ zapewniają lepszą amortyzację, a także łożyska, które wpłyną na szybkość jazdy. Warto postawić na komponenty oznaczone symbolami ABEC1, ABEC3 lub SG z cyfrą.

Dobór kółek

Wybierając rolki dla dziecka, warto również zwrócić uwagę na rozmiar kółek, ich twardość oraz materiał, z którego zostały zrobione. Wielkość powinna oscylować między 47-70 mm, ponieważ takie ułatwią wykonywanie manewrów. Przystosowane są do wolniejszej jazdy, co pomoże dziecku nauczyć się prawidłowej techniki oraz utrzymywania równowagi. Za szybkość, a także przyczepność do podłoża odpowiada także twardość kółek. Dla najmłodszych warto postawić na miękkie komponenty. Ostatnim aspektem jest materiał wykonania. Płynną i cichą jazdę zapewnią kółka, wykonane z kauczuku lub poliuretanu. Szeroki wybór znajdziesz tutaj: https://roooolki.com/pol_m_Kolka-374.html.

Zapewnij swojemu dziecku bezpieczeństwo

Podczas jazdy na rolkach ważne jest nie tylko posiadanie odpowiednich rolek, ale i kask i ochraniacze. To one zapewniają dziecku bezpieczeństwo oraz dodają pewności siebie. Szeroki wybór akcesoriów znajdziesz tutaj: https://roooolki.com/. Elementy powinny być dobrze dopasowane – ani nie za ciasne, ani nie za luźne. Dobrze, by były wykonane z materiału, zapewniającego wentylację.

Oprócz aspektów technicznych, nie należy zapominać o kolorystyce rolek oraz kasku i ochraniaczy. Pozwól dziecku wybrać modele, które najbardziej będą mu się podobały. Dzięki temu chętniej będzie je zakładał i próbował swoich sił w nowym sporcie. Jazda na rolkach to doskonała aktywność i okazja do spędzania czasu dla całej rodziny. Może kupisz także rolki dla siebie?

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz