Aktualności Styl Życia Zdrowie

Najciekawsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to dziedzina, która w ostatnich latach poczyniła ogromne postępy wprowadzając dziesiątki zabiegów niwelujących najróżniejsze defekty i choroby. Obecnie zabiegi medycyny estetycznej to nie tylko lifting twarzy a szereg różnorodnych postępowań leczniczych, wśród których znajdziemy zarówno zabiegi dotyczące twarzy jak i innych, często zadziwiających części ciała. Oto kilka najciekawszych zabiegów medycyny estetycznej.

Mezoterapia skóry twarzy, szyi i dekoltu

Mezoterapia staje się w obecnym czasie jednym z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej. Pierwszy raz została przeprowadzona już w 1952 roku przez francuskiego lekarza i od tamtej pory jej popularność stale rośnie. Nic w tym dziwnego, ponieważ zabieg ten można wykonać w prawie każdym gabinecie medycyny estetycznej. Aby znaleźć placówkę znajdującą się w naszej okolicy, wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać frazę: “medycyna estetyczna w Gdyni”, a w wynikach wyszukiwania ukaże się między innymi Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, mieszcząca się pod adresem: ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia (Tel: 500 430 484). Szukając gabinetu w innym mieście wystarczy, że zamiast “Gdynia” wpiszemy nazwę innej miejscowości i otrzymamy wyniki adekwatne do naszego zapytania.

W ramach mezoterapii wyróżniamy zabiegi igłowe i bezigłowe. W pierwszym przypadku substancja odżywcza i nawilżająca zostaje wprowadzona pod skórę za pomocą cieniutkiej igły. Mezoterapia bezigłowa polega na podaniu substancji aktywnej dzięki wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń wytwarzających prąd elektryczny. Chociaż druga metoda wydaje się być nowocześniejsza to jednak mezoterapia igłowa jest polecana jako zabieg najbardziej efektywnie dostarczający substancje aktywne naszej skórze.

Mezoterapia to zabieg szczególnie polecany osobom, które chcą:

 • opóźnić procesy starzenia oraz poprawić kondycję skóry,
 • zniwelować zmarszczki,
 • ujędrnić i nawilżyć skórę,
 • zmniejszyć widoczność cellulitu.

Mezoterapia to zabieg, który powinien być przeprowadzony w 3-4 seriach, między którymi powinno się zachować odstęp 2 – 4 tygodni. Taka sesja zabiegowa pozwala ujędrnić i zagęścić skórę oraz widocznie ją nawilżyć, dzięki czemu stanie się dużo młodsza a zmarszczki zostaną spłycone.

Peeling chemiczny wykonywany w gabinecie Derm-Estetyka w Gdyni

Redukcja przebarwień, rozstępów oraz blizn potrądzikowych

Zabiegi redukujące różnego rodzaju blizny, rozstępy i przebarwienia to kolejna niezwykle popularna gałąź medycyny estetycznej. Są to zabiegi o bardzo dużej skuteczności, jednak wymagające konsekwencji i odrobiny determinacji ze strony pacjenta z uwagi na konieczność przyjmowania preparatów w ustalonym terminarzu, czasem nawet przez kilka tygodni. Najczęściej wykorzystywanym do tego typu zabiegów preparatem jest peeling chemiczny dobrany odpowiednio do potrzeb skóry pacjenta. Wśród najpopularniejszych rodzajów substancji wyróżniamy:

 • Enerpeel GA z 70% kwasem glikolowym,
 • Enerpeel MA z 40% kwasem migdałowym,
 • Enerpeel JR z mieszanką kwasu salicylowego, mlekowego oraz rezorcyny,
 • Retix C z retinolem, witaminą C oraz koktajlem antyoksydantów.

Zabiegi z wykorzystaniem powyższych preparatów trwają z reguły około 20 – 30 minut i powinny być przeprowadzane w odstępach od 2 do 4 tygodni. Procedura jest całkowicie bezbolesna a jedyna niedogodnością może być lekkie zaczerwienienie i wrażliwość skóry przez pierwsze dni od zabiegu. Efekty tego typu zabiegów to odświeżona i wygładzona skóra oraz widocznie zmniejszone blizny i przebarwienia.

Uniesienie opadających policzków

Kolejnym z niezwykle ciekawych zabiegów medycyny estetycznej skierowanym zarówno do kobiet jak i do mężczyzn jest uniesienie opadających policzków. Jest to zabieg szczególnie polecany osobom, którym zarysowują się zagłębienia tuż pod kośćmi policzkowymi, a same policzki ulegają obniżeniu. Efekt taki potocznie nazywany jest „chomikiem” i występuje zazwyczaj po 40 roku życia.

Zabieg uniesienia opadających policzków polega głównie na uzupełnieniu utraconej z wiekiem podściółki tłuszczowej przy pomocy specjalnie dedykowanemu rodzajowi kwasu hialuronowego. Wstrzyknięta w miejsca ubytków substancja wypełnia ubytki podskórne oraz retuszuje niedoskonałości związane ze starzeniem się twarzy. Kwas hialuronowy może zostać podany w formie kilku-kilkunastu wstrzyknięć tradycyjną igłą lub dwóch iniekcji specjalną, giętką kaniulą. Obie metody dają takie same rezultaty, z tym że w przypadku tradycyjnej igły łatwiej jest o zasinienie w miejscu podania.

Zabieg uniesienia opadających policzków przy użyciu kwasu hialuronowego jest całkowicie bezpieczną procedurą, a jedynym przeciwwskazaniem do jego zastosowania są różnego rodzaju choroby autoimmunologiczne, w tym popularna choroba Hashimoto. W tym przypadku alternatywą może być lipolifting, czyli wstrzyknięcie własnego tłuszczu w miejsce ubytków podskórnych. Ciekawą metodą poprawy owalu twarzy jest również zabieg z użyciem nici liftingujących z haczykami. Są one wykonane z substancji, która wchłania się po około 8 miesiącach od ich założenia, a sam efekt uniesienia policzków powinien utrzymać się przez około 2 lata.

abieg na opadające policzki wykonany w Gabinecie Derm-Estetyka w Gdyni

Regeneracja warg sromowych większych

Medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi skierowane na okolice twarzy ale i na całe ciało. Jednym z przykładów może być właśnie regeneracja warg sromowych większych. Zabieg ten polecany jest głównie pacjentkom u których występuje wyraźna utrata elastyczności tych okolic ciała oraz pań, które cierpią z powodu asymetrii warg sromowych.

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w wargi sromowe za pomocą igły lub kaniuli a następnie rozmasowaniu ich, tak by równomiernie rozłożyć substancję. Zazwyczaj jest to kwas hialuronowy, jednak istnieją sytuacje w których specjalista może zdecydować o wstrzyknięciu tkanki tłuszczowej pobranej od pacjentki. Całość trwa około 30 minut i jest całkowicie bezpieczna. Wśród przeciwwskazań do stosowania tego zabiegu można wymienić jedynie choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne.

Medycyna estetyczna to niezwykła dziedzina, która pozwala ulepszać wygląd naszego ciała, a zarazem pomaga przy wielu utrudniających życie schorzeniach. Dawniej kojarzona głównie z powiększaniem piersi i liftingiem twarzy, dziś stanowi jedną z prężniej rozwijających się gałęzi medycyny, pośród której nie brakuje zabiegów dedykowanych dla niemal każdej części naszego ciała.

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

1 Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz

 • Ludzie co się dzieje koło stadniny koni w Pieleszewie , tam nie można wyjechać a ten przełamany mostek to jakiś żart .
  Może by się nasze redzkie władze za to zabrały i coś z tym zrobiły