Zdrowie

Reda stawia na profilaktykę. Bezpłatne szczepienia na HPV

Darmowe szczepienia w Redzie: Od czerwca ruszają szczepienia przeciwko HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego), który wywołuje raka szyjki macicy.

7 czerwca o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 1 w Redzie przy ulicy Łąkowej 36/38 odbędzie się spotkanie edukacyjne dotyczące profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Bezpłatne szczepienia są realizowane w ramach gminnego programu zdrowotnego pod nazwą „Program przeciwdziałania rakowi szyjki macicy w Gminie Miasta Redy” w latach 2016 – 2017. Program jest finansowany wyłącznie z budżetu Miasta Reda, które przeznaczyło na ten cel 103 950 zł. Szczepieniami zostanie objętych 230 dziewcząt urodzonych w 2003 roku, zamieszkałych na terenie Redy.

Szczepienia przeciwko wirusowi HPV, który  jest bezpośrednią przyczyną rozwoju raka szyjki macicy, będą  realizowane w gabinecie diagnostyczno – zabiegowym w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Śródmieście Sp. z o.o. filia w Redzie przy ul. Fenikowskiego 16c/60 Rejestracja (tel. 58 572 18 06).

Spotkanie informacyjne szczepienia HPV w Redzie

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

4 komentarze

Tutaj napisz swój komentarz

  • Chyba jednak w tym wypadku miasto nie ma się czym szczycić. Szczepionka przeciw Hpv jest dość kontrowersyjna, skuteczność lub jej brak z uwagi na stosunkowo krótki okres stosowania będzie znana za kilkanaście lat. Wiele krajów m.in. Japonia wycofały swoje rekomendacje dla tej szczepionki z uwagi na szkody jakie wyrządziła u młodych dziewcząt. Z pewnością kto zainteresuje się tym tematem (co powinien uczynić rodzic każdej 13 latki) podejmie słuszną decyzję.
    http://www.dailymotion.com/video/x2t7s1o

  • Każde szczepienie jest indywidualną i prywatną decyzją każdego człowieka i nie rozumiem dlaczego wydaje się publiczny pieniądz na prywatne cele. Jest to jawne złodziejstwo władzy która publicznym groszem szasta na lewo i prawo przy tym budując sobie polityczne poparcie jacy to oni wspaniali. Jeżeli tacy dobrzy to niech z własnej prywatnej kasy zafundują szczepienia potrzebującym.

  • To jest niepoważne! Jawna propaganda, przecież ta szczepionka w wielu krajach jest wycofywana z powodu dużej ilości powikłań. Niedawno leciał w tv dokument co się dzieje z dziewczynkami w Danii, niegdyś sprawne dzieci a teraz przykute do łóżek!!!! RODZICE NIE DAJCIE SIĘ OMAMIĆ,ŻE COŚ JEST ZA DARMO, TYLKO JESZCZE POCZYTAJCIE!!!!!
    Nasze miasto wydało tyle pieniędzy a może drodzy radni zrobić by coś pożytecznego np. nowy, równy chodnik przy ul. Obwodowej, a nie na siłę “uszczęśliwiać ” ludzi.