Dni Redy 2018 na sportowo

Za nami pierwszy dzień obchodów 51 rocznicy nadania praw miejskich Redzie, który obchodzono na sportowo.

W sobotę 16 czerwca tysiące mieszańców Redy bawiło się na stadionie MOSiRu, dla dzieci przygotowano masę atrakcji np. dmuchańce, zawody sportowe, a także stoiska z zabawkami i jedzeniem. Po raz pierwszy na świeżo oddanej do użytku nowoczesnej bieżni lekkoatletycznej rozegrano Redzkie Igrzyska Sportowe Szkół, równolegle odbywał się mini mundial piłkarski z udziałem najmłodszych zawodników. Podczas gali sportu zostały wręczone sportowcom nagrody oraz wyróżnienia Burmistrza. Nieco później odbyły się pokazy Strongmenów, ćwiczeń cross-fit ARMaGregor oraz mecz charytatywny “Samorządowcy vs Przyjaciele sportu”. Natomiast w sali redzkiego MOSiRu rozegrano turniej Baśki Kaszubskiej. W trakcie meczu wolontariusze zbierali 2.507,56 zł na operację dla operacją małej Nadii. Akcję zorganizowała parafia pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Zbiórka będzie przeprowadzona jeszcze w niedzielę, zachęcamy do pomocy!.

W niedzielę ponownie zapraszamy na stadion MOSiR’u, tym razem główną atrakcją będzie prawdziwy obóz rycerski! Na żywo będziemy mieli okazję podejrzeć życie obozowe wraz z rycerzami i damami dworu! Nie zabraknie pokazów walk, bicia monety, konkursów i animacji dla dzieci, oczywiście wszystko w stylu średniowiecznym! Przez cały dzień na scenie będziemy mogli oglądać występy dzieci z redzkich szkół! Oprócz tego strefa gastro, dmuchańce i stoiska!

Zobacz też: Dni Redy 2018 co gdzie kiedy!

Wieczorem na placu za Aquaparkiem wystąpią dla Państwa Cleo, Majestic oraz gwiazda wieczoru Kasia Kowalska, koncert zakończy pokaz laserów.

Tagi

O autorze

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail