Redą do Poznania? PKP Intercity ogłosiło plebiscyt na nazwę pociągu m.in. relacji Gdynia-Poznań

Być może już niedługo pojedziemy do Poznania pociągiem TLK Reda. Trwa się trzecia edycja plebiscytu na nazwy pociągów PKP Intercity, które będą kursowały od nowego rozkładu jazdy 2017/18.

Od 29 sierpnia do 4 września na facebookowym profilu PKP Intercity można zagłosować na nazwy dla szesnastu pociągów, które znajdą się w rozkładzie 2017/18. W plebiscycie bierze również udział pociąg kursujący na trasie Gdynia – Poznań.
Internauci wybierają jedną z trzech nazw “Molo”, “Oliwa” oraz “Reda”, są propozycje przygotowane przez Urząd Wojewódzki w Gdańsku dla PKP. Nazwy mają mieć odwołanie do historii, zasłużonych mieszkańców regionu lub miejscowych atrakcji turystycznych.

Pociąg relacji Gdynia – Poznań, oczywiście nie będzie się zatrzymywał w Redzie, jednak być może przyszłości gdy powstanie drugi dworzec kolejowy w Redzie będziemy mieli więcej dalekich połączeń. Tym bardziej, że mamy jedną z najfajniejszych atrakcji turystycznych w kraju czyli nasz aquapark z rekinami. Pomóżmy w promocji naszego miasta, zagłosujcie i zachęcajcie do tego swoich znajomych  to głosowanie.

O autorze

Redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

7 komentarzy

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail