Styl Życia

Dlaczego warto korzystać z usług biura nieruchomości?

Jedną z wielu zalet skorzystania z pomocy pośrednika biura nieruchomości przy kupnie mieszkania lub domu jest oszczędność naszego czasu, a czasami również nerwów.

Trzeźwym okiem i bez emocji

To na barkach biura, któremu udzieliliśmy pełnomocnictwa, spoczywa wybór ofert przedstawionych potem nam, czyli jego klientowi. To pośrednik też musi przebrnąć przez czasami tysiące propozycji, aby zaprezentować tę zgodną z naszymi oczekiwaniami, które oczywiście najpierw musimy dość szczegółowo określić. Przy okazji unikamy też nerwów często towarzyszących tego typu zadaniom. Choćby z tego powodu, że internetowe bazy pełne są też często nieaktualnych już ogłoszeń lub takich, w których to co jest o tej nieruchomości napisane, nijak nie pasuje do rzeczywistości.

Pomoc w dopasowaniu kredytu

Czas i nerwy oszczędzamy również wtedy, gdy mamy z głowy całą tak zwaną papierkową robotę związaną z prawnymi i formalnymi aspektami takiej transakcji. Nie musimy się wcześniej uczyć, co jest do niej potrzebne. To też zrobi za nas agencja nieruchomości, a A kupujący na koniec będzie jedynie musiał udać się do biura po odbiór teczki z dokumentami. Zatrudnieni tam ludzie, również z racji swojego doświadczenia, wiedzą na przykład na co należy zwrócić szczególną uwagę w ofertach i o co dodatkowo zapytać. Spojrzą na nią trzeźwym okiem i bez emocji.

Gdy nie mamy wystarczającej gotówki na kupno wymarzonej nieruchomości i potrzebny jest kredyt, to biuro również pomoże w jego uzyskaniu i tak jak w przypadku wyboru domu lub mieszkania pomoże też w dopasowaniu najbardziej odpowiedniej pożyczki, porównując wcześniej propozycje z wielu banków.

Całkowicie bezpieczna transakcja

Pomoc pośrednika w wyborze mieszkania sprawi również, że unikniemy wielu pułapek, a cała transakcja stanie się bezpieczna, ponieważ w grę wchodzą spore pieniądze. Oferty, które są przedstawiane potencjalnego nabywcy są pewne i sprawdzone. Pośrednik nie tylko skontroluje tożsamość sprzedającego, ale również stan prawny nieruchomości. Dzięki temu nie dojdzie na przykład do sytuacji, że kupi się nieruchomość, do której osoba ją sprzedająca nie miała pełnych praw. Nawet gdy chodzi o skomplikowaną transakcję obejmującą kilka lokali, pośrednik zauważy ewentualne zagrożenia lub wady prawne.

Bezpieczeństwo transakcji, które gwarantują biura nieruchomości, jak MJMS Nieruchomości, docenił również sam rynek. Dziś oferty bezpośrednie, czyli takie, które nie są objęte opieką biura nieruchomości, traktowane są coraz częściej jako dość podejrzane i mają niewielkie szanse na sfinalizowanie.

 

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz