Styl Życia

Naturalne kosmetyki dla zdrowia i urody organizmu

Stosowanie naturalnych kosmetyków zmniejsza możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowej, a ponadto jest zdrowsze dla naszego organizmu w dłuższej perspektywie. Oto kilka składników (lub gotowych preparatów), które pomogą ci zadbać o skórę i włosy.

Owoce

Ekstrakty i olejki wielu różnych owoców stanowią niezbędny składnik większości naturalnych kosmetyków. Z ich dobroczynnych właściwości możemy jednak korzystać także na inne sposoby. W Internecie z łatwością znajdziemy bowiem przepisy przygotowania domowych maseczek, które ujędrnią i oczyszczą naszą cerę.

Jeśli zaś chodzi o olejki, spróbujmy przyjrzeć się właściwościom niezwykle popularnego w zastosowaniach kosmetycznych oleju z kokosa. Posiada on działanie antyseptyczne, usuwając z powierzchni naszej skóry niepożądane bakterie. Łagodzi również stany zapalne, przynosząc ulgę osobom cierpiącym na rozmaite schorzenia. Co niezwykle istotne, olej z kokosa wspomaga także naturalne procesy zachodzące w skórze – musimy bowiem pamiętać, że zewnętrzna warstwa naszego organizmu ulega stałym przeobrażeniom (dla przykładu: komórki naskórka mogą ulec zupełnej odnowie już po upływie czternastu dni).

Rośliny

Przy okazji olejków kosmetycznych o egzotycznym pochodzeniu, nie sposób nie wymienić oleju konopnego CBD, oferowanego między innymi przez https://nordicoil.pl. Choć nazwa tego preparatu może dla niektórych okazać się myląca, jego głównym składnikiem jest kannabidiol: substancja nie tylko legalna i nieposiadająca działania narkotycznego, ale i korzystnie wpływająca na nawilżenie i tempo regeneracji skóry.

Miód

Zastosowania spożywcze miodu są dobrze znane większości osób, które miały coś wspólnego z gotowaniem bądź przyrządzaniem ciepłych napojów. Nieco mniej oczywiste są natomiast jego zalety w kosmetyce. Tymczasem posiada on ich naprawdę wiele – zwalczanie objawów trądziku to tylko jedna z nich.

Sól morska

Stosowanie naturalnej soli morskiej to znany od wieków sposób na pielęgnację skóry. Co ciekawe, minerał ten może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów. Najbardziej oczywiste jest dodawanie soli morskiej do kąpieli. W zależności od ilości rozpuszczonej w wodzie substancji, efekt będzie albo odprężający, albo wręcz przeciwnie – pobudzający nasz organizm do działania.

Połączenie soli morskiej i miodu to zaś sprawdzona receptura na przygotowanie maseczki o właściwościach nawilżających i łagodzących podrażnienia. Wodny roztwór soli może z kolei zostać wykorzystany jako tonik do twarzy, dogłębnie oczyszczając pory i usuwając bakterie.

Z pewnością warto dać szansę naturalnym kosmetykom. Nie są gorsze od ich syntetycznych odpowiedników, a ich mnogość w powszechnej sprzedaży powoduje, iż z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Reklama

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz