Styl Życia

Przelew z Niemiec do Polski – jak długo trwa przekaz pieniędzy

Niemcy pozostają w ścisłej czołówce kierunków emigracji zarobkowej. Rodacy pracujący za granicą często przesyłają pieniądze do kraju – czy to wspomagając finansowo rodzinę, czy też odkładając oszczędności. W niektórych sytuacjach, na przykład przy opłacaniu kontrahentów, szczególnie liczy się krótki czas realizacji. Warto zatem sprawdzić, ile idzie przelew z Niemiec do Polski.

Od czego zależy czas realizacji przekazu?

Kiedy przesłane środki znajdą się na wskazanym koncie? Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest waluta, w której nadaje się przekaz. Drugi to banki obsługujące transakcję. Czas realizacji przelewów zagranicznych zależy również od pory dnia, w której dokonuje się przekazu. Ważnym czynnikiem jest też typ operacji. Można wybierać między wariantem standardowym a przyspieszonym.

Przelewy bankowe – ile idzie przekaz zagraniczny?

Średni czas, w którym przesłane środki zostają zaksięgowane na koncie odbiorcy, wynosi od jednego do kilku dni. Wiele zależy od tego, w jakim banku prowadzi się konto i kiedy dokonywane są sesje wychodzące i przychodzące. Ważnym czynnikiem okazuje się również działanie międzynarodowych systemów łączących banki na całym świecie – SEPA oraz SWIFT. Tani przelew z Niemiec do Polski w systemie SEPA może być zlecony wyłącznie w euro. Przekazy typu SWIFT uda się zrealizować w dowolnej walucie obcej. Konieczne jest posiadanie konta w niemieckim banku.

Zasadniczo najdogodniejsze, jeśli chodzi o bankowe przekazy w euro, okazują się przelewy SEPA. Środki przesłane za ich pośrednictwem księgowane są na rachunku odbiorcy w następnym dniu roboczym po zleceniu transakcji. Z kolei średni czas trwania przekazu pieniędzy w ramach systemu SWIFT to do 3 dni roboczych od momentu zlecenia. Można dokonać wyboru jednej z trzech opcji dat księgowania. Pierwszą z nich jest Spot – 3 dni, drugą – Tomnext, gwarantująca, że środki trafią na wskazany rachunek następnego dnia, a trzecią Overnight. Ostatnia opcja umożliwia zaksięgowanie środków w tym samym dniu, w którym nastąpiło zlecenie.

Przelew z Niemiec do Polski w firmie pośredniczącej – czas realizacji

Alternatywą dla przelewów bankowych są operacje obsługiwane przez firmy pośredniczące. Kosztują one znacznie mniej niż standardowe przekazy zagraniczne. W przeciwieństwie do banków firmy pośredniczące proponują też przelewy natychmiastowe. Wiąże się z nimi dodatkowa opłata, lecz jest ona znacznie niższa niż w przypadku któregokolwiek z przekazów przyspieszonych typu SWIFT.

Tani przelew z Niemiec do Polski można zlecić na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-z-niemiec-do-polski. Środki zasilają wskazany rachunek w ten sam dzień roboczy lub kolejnego dnia. W opcji SuperFast pieniądze trafiają na konto odbiorcy nawet w 10 minut. Jeżeli zatem ważny jest krótki czas realizacji, przekazy obsługiwane przez firmy pośredniczące okażą się lepszym rozwiązaniem niż standardowe przelewy obsługiwane przez banki.

Decydując się na wysyłkę środków do kraju, liczy się nie tylko koszt operacji, ale też to, jak szybko zostanie ona zrealizowana. To, jak długo trwa przekaz pieniędzy, zależy od waluty, trybu pracy banku, pory dnia, w którym zleciło się transakcję oraz oferty operatora. Tani przelew z Niemiec w firmie pośredniczącej idzie do Polski znacznie szybciej niż przekaz bankowy. Może zasilić wskazane konto nawet w 10 minut, co wielu sytuacjach okazuje się bardzo ważne. Przelew z Niemiec do Polski obsługiwany przez pozabankowego operatora będzie korzystnym rozwiązaniem zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i firm. Warto zdecydować się na niego szczególnie wtedy, środki muszą jak najszybciej dotrzeć do celu.

Reklama

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz