Styl Życia

Worki na śmieci biodegradowalne

Jeśli cotygodniowe zakupy pakujemy w kolorowe, plastikowe worki, na pierwszy rzut oka wydają się one wyrazem nieprzyjaznego stosunku do środowiska. Podobnie jest ze segregacją śmieci – pakowanie ich w grube reklamówki raczej nie kojarzy się z rozsądkiem i ekologicznym rozwiązaniem. A jednak na rynku udostępniono plastikowe worki biodegradowalne – wytrzymałe i ulegające szybszemu rozkładowi. Etykieta biodegradowalności regulowana jest przez normy europejskie i wpływa na poszerzenie świadomości konsumentów.

WORKI BIODEGRADOWALNE SĄ PRZYJAZNE ŚRODOWISKU

Produkcja worków biodegradowalnych obejmuje często udział surowców roślinnych. Do przyspieszonego, ale nie zagrażającego środowisku rozkładu (podziału związków chemicznych na związki nieorganiczne) przyczyniają się m.in. bakterie i grzyby. W naszym sklepie dostępne są biodegradowalne worki:

  • O pojemności 35, 60 i 120 litrów
  • W kolorach: niebieski, zielony, żółty, brązowy
  • Do użytku domowego, biurowego lub zewnętrznego

Wyznaczone kolory nie są przypadkowe. Ułatwiają segregację uregulowaną przepisami z lipca 2017. Wprowadzone zasady rozdzielają odpady (metal, szkło, plastik, odpady mieszane) i przypisują im konkretne barwy, jednakowe dla wszystkich pojemników w kraju. Powszechne oznakowanie stopniowo zwalcza problemy segregacji, a kolorowe worki są tego wskazówką. Jakim odpadom przypisano wskazane przez producenta kolory?

  • Kolor niebieski przeznaczony został do segregacji artykułów papierowych.
  • Żółte worki na śmieci mogą przechowywać plastik i tworzywa sztuczne.
  • Zielony jest zarezerwowany dla szkła.
  • Do odpadów mieszanych warto użyć brązowego worka.

RODZAJE WORKÓW I ZASADY PRZECHOWYWANIA

W trosce o komfort użytkowania worków ogranicza się nie tylko zły wpływ na środowisko, ale też nieprzyjemne doświadczenia związane z przechowywaniem i wyrzucaniem śmieci. Wszystkie z udostępnionych w sklepie modeli charakteryzują się dużą wytrzymałością folii. Oprócz tego stworzono specjalny rodzaj worków z taśmami ściągającymi oraz uszami. Takie rozwiązanie pomaga w sprawnym zawiązaniu worka i wyniesienia go do kubłów przeznaczonych na segregację. Popularne jest wybieranie artykułów zapachowych. Owocowe wrażenia nie tylko neutralizują brzydkie zapachy, ale tworzą, przyjemną i nową woń, co ostatecznie wywołuje dobre skojarzenia. Wszystkie te elementy wpływają na wyrabianie nowych nawyków, które w perspektywie lat zapowiadają poprawę stanu środowiska. Zdaniem ekspertów worki na śmierci, a szczególnie worki biodegradowalne należy regularnie zmieniać i przechowywać w suchym, pozbawionym wilgoci miejscu.

DOBRE NAWYKI

Kwestie problemów środowiskowych są rozważane od końca XIX wieku, a najnowsze dane wskazują na znaczący udział człowieka w procesie degradacji natury. Zmiana prostych nawyków tj. segregacja śmieci i korzystanie z worków biodegradowalnych są małymi krokami skierowanymi ku walce o środowisko. Priorytetem producenta worków foliowych jest jednocześnie komfort i zadowolenie klienta. Proponowane przez nas artykuły służą więc wysoką jakością i estetyką wykonania.

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz