Bezpieczeństwo i komfort podczas połowów

Wędkarstwo jest dość popularnym hobby, które przyciąga nad wodę znaczną liczbę pasjonatów tego sportu. Istnieje wiele metod łowienia ryb, dzięki którym jest możliwość dopasowania przynęty do konkretnego gatunku. Niektóre z tych sposobów mogą okazać się jednak niebezpieczne. Przykładem może być wędkarstwo lodowe, przy którym istnieje możliwość wpadnięcia do wody. W takich sytuacjach niezbędnym ekwipunkiem okazuje się kombinezon wędkarski.

Dla kogo kombinezony?

Dla niektórych wędkarzy łowienie ryb na spławik, lub metodą gruntową może być odrobinę nudne. Decydują się oni na bardziej urozmaicone techniki, będące jednocześnie bardziej niebezpiecznymi. Wędkarstwo morskie, lodowe, metoda na muchę, a także połowy z łodzi wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed utonięciem. Odpowiedni kombinezon wędkarski zapewnia dobrą wyporność i chroni przed zamarznięciem w zimnej wodzie. Oprócz tego jest on świetną ochroną przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak silny wiatr, lub ulewny deszcz. Pozwala na wejście do wody w celu podebrania zdobyczy, a także stanowi element maskujący na każdym łowisku.

Rodzaje kombinezonów

Kombinezon wędkarski pełnić może wiele funkcji. Planując zakup warto więc byłoby się zastanowić do czego najczęściej będzie się go używało. Istnieją bowiem komplety takie jak:

• przeciwdeszczowe, chroniące przed zmoknięciem,

• pływające, pozwalające na utrzymanie człowieka nad powierzchnią wody,

• termiczne, stanowiące ochronę przed niską temperaturą.

Oczywiście dostępne są również kombinezony, które łączą wszystkie te rodzaje. Są one odpowiednio droższe, ale ich uniwersalny charakter daje komfort przy każdym połowie.

Oprócz powyższego podziału wyróżnić można jeszcze kombinezony jedno i dwuczęściowe. Przy takiej klasyfikacji liczy się jedynie gust i wygoda wędkarza.

Mądry zakup kombinezonu

Jako że zakup tego rodzaju odzieży wiąże się z inwestycją na długie lata, to powinno się korzystać jedynie z ofert profesjonalnych i sprawdzonych producentów. Firmy takie jak Kormoran, Daiwa, czy Jaxon gwarantują wysoką jakość produktów. Kombinezon wędkarski – BOLW.PL pozwoli na bezpieczny i komfortowy połów w każdych warunkach.

O autorze

Redakcja

redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail