Styl Życia

Dobieramy meble do mieszkania

Przyjęło się sądzić, że dobór mebli do mieszkania powinien być podyktowany powierzchnią jaką mamy do dyspozycji. Oczywiście w pewnym sensie jest to teza prawdziwa, bo kiedy jesteśmy właścicielami małego mieszkania, to zastawienie go olbrzymimi meblami mija się po prostu z celem. Warto jednak wziąć też pod uwagę własne potrzeby i zastanowić się nad tym, jaki mamy charakter.

Kreuj przestrzeń

Każdy z nas wie mniej więcej, w jakiej przestrzeni czuje się najlepiej. Zanim dokonamy zatem zakupów, powinniśmy odwiedzić salon meblowy. Gdańsk, Poznań czy Kraków w każdym większym mieście, znajdziemy renomowany salon, gdzie możemy obejrzeć wszystkie meble, zanim jeszcze zdecydujemy się na ich zakup.

Najłatwiej będą miały te osoby, które deklarują się jako domator. Ich celem powinno być wybranie takich mebli, które zapewnią funkcjonalność pomieszczenia, a jednocześnie będą charakteryzować się prostotą oraz naturalnością. Jeśli chodzi o styl, to najbardziej wskazany będzie skandynawski. Charakterystyczne dla niego są naturalne materiały, zarówno w wyposażeniu wnętrz, jak i wykończeniu. Ściany, nawet te z gołej cegły, są zazwyczaj białe, lub w odcieniach szarości. Podłoga w mieszkaniu urządzonym w tym stylu jest drewniana, niejednokrotnie malowana na kolor biały. Meble są proste, choć oczywiście nieprymitywne. Najczęściej wykonywane są z jasnego drewna. Doskonale sprawdzają się tutaj wszelkie dodatki z naturalnych materiałów, ale jako domator i osoba praktyczna nie powinieneś przesadzać z ich ilością. Styl skandynawski uznaje się za przytulny. Zatem jeśli dobrze czujesz się we własnym domu i często spędzasz w nim czas, to taka aranżacja z pewnością jest dla ciebie.

Romantyczna dusza

Jeśli mamy romantyczną duszę, to dużo bardziej wskazany będzie styl klasyczny lub śródziemnomorski. Tutaj mamy do czynienia z luksusem i musimy nastawić się na meble wykonane z wysokiej jakości materiałów. Doskonale sprawdzą się dębowe urządzenia czy choćby skórzany fotel. Wnętrze musi inspirować, ale też być przytulne. Powinno też tworzyć wrażenie bogactwa i zamożności. Zaaranżowanie takiego wnętrza wymaga poczucia gustu i wrażliwości na detale. Taki dar zazwyczaj mają osoby pasjonujące się sztuką. Styl klasyczny, pomimo że dystyngowany, jest również elastyczny. Możemy tu sobie pozwolić na ekstrawagancję i wykorzystanie nieszablonowych rozwiązań.

Inaczej z kolei planować przestrzeń będą osoby, które lubią prowadzić otwarty dom, do którego wiecznie ktoś przychodzi. W takim przypadku najważniejsze jest umeblowanie salonu. Tutaj musi istnieć punkt centralny i albo będzie to stół, który jednak nie może przytłaczać przestrzeni albo narożna kanapa z małym stolikiem obok niej. Musimy stworzyć naszym gościom przestrzeń, w której będą mogli się swobodnie poruszać, a także, aby mogli usiąść i mieć gdzie postawić kieliszek wina czy szklankę herbaty. W takim przypadku więcej jest naszym wrogiem, dlatego salon w stylu towarzyskim nie powinien zawierać zbyt wiele mebli. Nie są one nam potrzebne, a swoje rzeczy powinniśmy w tym modelu przetrzymywać na przykład w sypialni. Doskonałym pomysłem jest tutaj także barek.

Reklama

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz