Styl Życia

Jak prezentuje się pierwotny rynek trójmiejskich nieruchomości?

Trójmiasto to jeden z tych obszarów, który często określa się mianem wyjątkowego. Trudno się temu dziwić. Gdańsk, Gdynia i Sopot tworzą bardzo ważny ośrodek gospodarczy, przestrzeń, w której tętni życie kulturalne i ośrodek naukowy zaliczany do najlepszych w kraju. Jednocześnie mamy do czynienia z miastami atrakcyjnymi turystycznie, nic więc dziwnego, że nie brakuje osób zainteresowanych tym, aby się tu przenieść. Do Trójmiasta przybywają zarówno mieszkańcy innych części Polski, jak i goście z zagranicy. Co zatem, tak jednym, jak i drugim, może zaproponować lokalny rynek nieruchomości.

Czas rozwoju
Osoby, które interesują nieruchomości Trójmiasto mogą być pewne jednego – choć rynek wtórny tętni życiem, zakup atrakcyjnego mieszkania na rynku pierwotnym również nie jest problemem. Dlaczego jest to takie ważne? Dobra kondycja rynku pierwotnego nieruchomości może nam powiedzieć wiele o trzech sąsiadujących ze sobą miastach. Sugeruje, że nie brakuje w nich osób zainteresowanych inwestycjami deweloperskimi, potwierdza, że dla wielu mieszkańców zakup nowego mieszkania nie jest niczym trudnym w ujęciu finansowym, a jednocześnie wskazuje na to, że Trójmiasto nieustannie się rozwija.
Rzeczywiście, szukając atrakcyjnych nieruchomości nie trzeba obawiać się, że znajdzie się je przede wszystkim na obrzeżach trzech miast. Owszem, wszystkie ośrodki rozrastają się, jeśli jednak komuś marzy się mieszkanie w ścisłym centrum, z pewnością również znajdzie coś dla siebie. Dobra komunikacja, coraz lepiej rozwinięta sieć dróg i troska o to, aby wokół osiedli powstawały sklepy, parki, szkoły, przedszkola oraz ośrodki życia kulturalnego sprawiają, że nowe nieruchomości Trójmiasto są przyjmowane z życzliwością i niesłabnącym zainteresowaniem.

Luksus, na który zasługujemy
Dynamiczny rozwój trójmiejskiego rynku pierwotnego to zresztą nie jedyna cecha rynku nieruchomości w Trójmieście. Jego obserwatorzy zwracają również uwagę na to, że regularnie rośnie zainteresowanie nieruchomościami o podwyższonym standardzie często określanymi mianem luksusowych. Do pewnego momentu nieruchomości takie kupowano przede wszystkim z myślą o wynajmie. Czekały na bogatych turystów, gościły jednak również przedstawicieli świata biznesu, którzy często trafiali do Trójmiasta czy to jako uczestnicy spotkań branżowych, czy to jako osoby, które miały zbadać, jakie są szanse na zakładanie tu firm.
I dziś nieruchomości inwestycyjne stanowią duży odsetek mieszkań luksusowych kupowanych w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Coraz częściej możemy jednak usłyszeć również o osobach, które kupują je dla siebie. Co ciekawe, wśród klientów firm zajmujących się sprzedażą takich mieszkań można dziś spotkać mieszkańców niemal każdej części Polski. Jedni kupujący przyznają, że myślą zarówno o własnym komforcie, jak i o możliwości choćby czasowego wynajmu. Nie brakuje jednak osób, które kupują luksusowe nieruchomości Trójmiasto wyłącznie dla siebie, aby cieszyć się bliskością Bałtyku i możliwością korzystania ze wszystkich dobrodziejstw dużych, dynamicznie rozwijających się miast.

Reklama

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz