Fotelik samochodowy jak wybrać ten najodpowiedniejszy?

Podejmując decyzję dotyczącą fotelika samochodowego, należy pamiętać, że jest to wybór na lata, dlatego też podjęta decyzja powinna być dobrze przemyślana.

Idealny fotelik samochodowy powinien obfitować we wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, powinien posiadać certyfikat bezpieczeństwa oraz zapewniać komfort dziecku podczas jazdy samochodem.

Fotelik Romer Kidfix II XP SICT, przeznaczony dla większych dzieci o wadze 15kg do 36kg, montowany jest zgodnie z kierunkiem jazdy. Posiada wysoki standard bezpieczeństwa i ochrony dziecka podczas podróży. Fotelik Romer Kidfix II XP SICT jest elastyczny oraz wyposażony w szereg systemów zapewniających ochronę dziecku podczas możliwych kolizji. Zastosowane systemy w foteliku to:

  1. System XP-PAD, trzypunktowy pas bezpieczeństwa na wypadek kolizji od frontu. Wbudowana poduszka, znajdująca się koło szyi pochłania energię wytworzoną podczas kolizji nawet do 30 %.
  2. System SecureGuard, dzięki któremu dziecko podróżuje wygodnie, bezpiecznie oraz dzięki uprzęży zamocowanej w foteliku dziecko ma ułożone biodra w naturalny i zdrowy sposób w siedzisku fotelika. Fotelik posiada czwarty punkt zaczepienia,
  3. System SICT, z wmontowanymi plastikowymi poduszkami, umiejscowionymi po bokach w górnej części fotelika. System ten zapewnia ochronę, gdy dochodzi do kolizji bocznej. System odkręcanych poduszek można montować tylko od strony drzwi,
  4. System ISOFIT, stosowany to ustabilizowania pozycji fotelika w samochodzie, szczególnie jeśli dopasowane są razem z systemem ISOFIX.

Fotelik Romer Kidfix II XP SICT wyposażony jest w prowadnicę, dzięki której łatwo i pewnie zapiąć dziecko w samochodzie. Dzięki temu, że kształt fotelika i zagłówka jest ergonomiczny, a oparcie o profilu w kształcie litery „V” fotelik jest wygodny dla dziecka i zapewnia mu odpowiednią wygodę. Dodatkowo zagłówek fotelika można dostosować do wzrostu dziecka, dzięki możliwości ustawienia góra-dół. Bezpieczeństwo jazdy w foteliku Romer Kidfix II XP SICT zapewniają wyściełane ściany boczne.

O autorze

Redakcja

Masz dla nas newsa? napisz redakcja@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj newsletter!

Email marketing powered by FreshMail