Styl Życia

Reprodukcje obrazów do salonu

Estetyczna aranżacja salonu nie byłaby możliwa bez eleganckich dekoracji ściennych. To właśnie odpowiednio dobrane dodatki uzupełniają stylistykę pomieszczenia i nadają mu wyjątkowy, bardzo indywidualny charakter. Od wieków zaś najpopularniejszym elementem dekoracyjnym są obrazy i to zarówno mniejsze obrazki o podobnej tematyce, jak i wielkoformatowe reprodukcje znanych malarzy.

Jak wybrać obraz do salonu?

Nawet najpiękniejszy obraz niekoniecznie musi pasować do stylu konkretnego salonu. Na pewno ważny jest jego rozmiar, ale także kolorystyka oraz temat. Znaczenie ma również miejsce, w którym obraz zostanie zawieszony. Ale po kolei.

• Rozmiar

Duże reprodukcje doskonale wypełnią pustą ścianę w rozległym salonie, zwłaszcza gdy jest on połączony z pomieszczeniem kuchennym. Z kolei wielkoformatowe obrazy na płótnie mogą trochę przytłaczać swoją wielkością w stosunkowo małych pomieszczeniach i za mocno przykuwać uwagę. W takiej sytuacji warto zdecydować się na trochę mniejszy format albo zawiesić obok siebie kilka obrazków o wymiarach 20×30 cm bądź 30×40 cm o zbliżonej tematyce, które stworzą niepowtarzalną i wyjątkowo oryginalną kompozycję.

Reprodukcje obrazów do salonu 1

• Kolorystyka

Barwy dzieła malarskiego i ścian powinny się dopełniać, ale nie mogą być w tej samej tonacji. Salon prezentowałby się zbyt mdło, natomiast nawet wybitny obraz zupełnie straciłby swoją wymowę. W klasycznych wnętrzach urządzonych w drewnie świetnie się zaprezentują odcienie sepii. Ciekawym zabiegiem jest także wybranie kolorów przeciwnych np. obrazu w chłodnej tonacji szarości i błękitów na żółtopomarańczowej ścianie. Jednak należy pamiętać, że nie każdy będzie się dobrze czuć wśród tego typu kontrastów.

• Miejsce zawieszenia

Każdy obraz wymaga odpowiedniego wyeksponowania, więc przed jego zakupem zawsze należy się upewnić, czy jest wystarczająco dużo miejsca na ścianie. W salonie dzieła malarskie szczególnie pięknie prezentują się nad sofą, kiedy tworzą z nią harmonijną kompozycję strefy relaksu. Można także zdecydować się na obrazy znanych artystów nad komodą albo wręcz postawić jakąś elegancką reprodukcję na samej komodzie, o ile nie stoi już tam telewizor.

Reprodukcje obrazów do salonu

• Tematyka

To, co obraz przedstawia wpływa na jego odbiór. Zupełnie inne emocje wywołuje martwa natura niż gustowny akt bądź prosta grafika. Przy wyborze tematyki warto kierować się swoimi upodobaniami, ale jednocześnie trzeba mieć na uwadze styl wnętrza, o czym więcej poniżej.

Klasycznie czy nowocześnie? Reprodukcje idealnie dopasowane do aranżacji salonu

Przestrzeń salonu może zostać różnie zaprojektowana. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się nowoczesne, czasami minimalistyczne koncepcje, do których nie pasują sielskie krajobrazy. Fantastycznie natomiast sprawdzą się dzieła przedstawiające architekturę wielkomiejską, kompozycje pop-art albo dość proste w wyrazie grafiki. We wnętrzach w stylu skandynawskim ciekawie zaś będą się prezentować czarno-białe obrazy, także w formie tryptyku.

Swoich zwolenników nadal ma styl klasyczny, w którym przepięknie będą wyglądać artystyczne akty, stare obrazy znanych artystów, stonowana martwa natura czy kolorowe obrazy na płótnie. W tym przypadku można sobie pozwolić na lekkie odejście od spójności i stworzyć galerię obrazów różniących się kształtem, rozmiarem, a nawet wielkością ram.

Reprodukcje obrazów do salonu 3

Na pewno każdy musi poszukać motywu, który nie tylko zachwyci, ale przede wszystkim idealnie wpisze się w charakter salonu.

Nowym trendem są reprodukcje prac artystów aktualnie tworzących. Portal GURUPA oferuje obrazy drukowane ponad 100 artystów. Wydruki wyróżnia bardzo wysoka jakość wykonania oraz cerfyfikat z hologramem i podpisem artysty.

Wizualizacje dostarczył FOTEKS – producent obrazów i fototapet na wymiar.

Reklama

Reklama

Artykuł sponsorowany to obecnie najefektywniejsza forma reklamy. Zapytaj o ofertę reklama@moja-reda.pl lub zadzwoń 794 040 777

Dodaj Komentarz

Tutaj napisz swój komentarz